1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Seat zainteresowany Chinami

Seat zainteresowany Chinami

Seat to kolejna marka wchodząca w skład grupy Volkswagen zainteresowana wejściem na rynek chiński. "Sprawdzamy możliwości zaistnienia w Chinach" - mówi na łamach Financial Times Deutschland (FTD) szef Seata, Erich Schmitt.

Seat zainteresowany Chinami
"Jesteśmy w trakcie przeprowadzania testów, których zadaniem jest sprawdzenie czy nasze modele są akceptowane przez chińskich klientów i czy mają szanse zaistnieć w odpowiednich dla siebie segmentach na tym rynku. W tym tygodniu dojdzie także w Barcelonie do spotkania z ewentualnym partnerem, który "wprowadziłby" naszą firmę do Chin" - powiedział Schmitt.

Dla Seata nowy, tak potężny rynek zbytu jaki jest w Chinach, jest bardzo ważny z punktu widzenia podreperowania budżetu poprzez zwiększenie sprzedaży samochodów. "Marka Seat musi być tam stworzona niemal od nowa, z pewnością może to potrwać nawet do czasu kiedy miną dwie generacje modeli" - twierdzi szef hiszpańskiej marki. "Tak więc przez kolejne dziesięć lat Seat musi być już w Chinach odpowiednio wypozycjonowany" - dodaje. Do 2018 roku producent zamierza zwiększyć sprzedaż do 800 000 aut. Jeszcze raz tyle niż obecnie. Co roku powstawać mają dwa zupełnie nowe modele. Nie obejdzie się także bez inwestycji. "W planach mamy poszerzenie naszej bazy produkcyjnej. Jesteśmy gotowi wydać na te inwestycje od 450 do 500 mln euro" - powiedział FTD Erich Schmitt.

Szef Seata był w przeszłości odpowiedzialny także za wprowadzenie do Chin innej marki koncernu VW, Audi i jak twierdzi, hiszpańskie samochody mają dużą szansę aby powtórzyć udane wejście na ten rynek. "Moje doświadczenie z Audi mówi mi, że również dla Seata Chiny będą bardzo atrakcyjnym rynkiem. Wiele innych marek z grupy VW z powodzeniem radzi sobie w tym kraju" - stwierdził Schmitt.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat Chiny

Podobne wiadomości:

Cupra Studio w Warszawie otwarte

Cupra Studio w Warszawie otwarte

Aktualności 2021-02-15

Seat Tarraco e-HYBRID: hybrydowy SUV z Hiszpanii

Seat Tarraco e-HYBRID: hybrydowy SUV z...

Aktualności 2020-12-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi prezentuje system Torque Splitter
Audi prezentuje system Torque Splitter
Nowe Audi RS 3 to pierwszy pojazd marki Audi wyposażony w RS Torque Splitter, który aktywnie i zmiennie rozkłada moment obrotowy między kołami tylnej osi