mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Setra w Chinach

Setra w Chinach

W Chinach sprzedano łącznie 1.300 luksusowych autobusów turystycznych Setra S 215 HD. Model ten zastąpiony właśnie zostaje modelem S 315 HD.

Setra w Chinach

Od tego czasu największy rynek autobusowy świata imponująco się rozwinął. Na początku tego roku dokonała się zmiana pokoleniowa – model S 215 HD został zastąpiony modelem S 315 HD. Z tej okazji, podczas wystawy Auto China w Pekinie (10.-16. czerwca) Harald Landmann, członek zarządu spółki EvoBus GmbH, podpisał z chińskim partnerem nową umowę licencyjną. Umowa ta przewiduje, że w ciągu najbliższych 18 miesięcy Setra dostarczy do Państwa Środka 200 zestawów modelu S 315 HD do montażu SKD (SemiKnockDown).

Łączna sprzedaż poprzedniego modelu S 215 HD, mieszczącego się w najwyższym przedziale cenowym, wyniosła ponad 1300 autobusów. Po modelu S 315 HD, wprowadzonym obecnie na rynek, oczekuje się wyniku na przynajmniej takim samym poziomie. Sprzedaż 30 "przedseryjnych" autobusów tego typu pozwala z optymizmem planować wielkość sprzedaży. Dodatkowym potwierdzeniem pozytywnego trendu jest duża ilość firm przewozowych, które przyjęły zaproszenie i odwiedziły stoisko Setry podczas wystawy Auto China, zasięgając informacji o pojazdach tej marki. Przyjęcie modelu S 315 HD było wyjątkowo dobre i pokazało, że przewoźnicy z dużym wyprzedzeniem organizują flotę pojazdów przed Igrzyskami Olimpijskimi, które w roku 2008 odbędą się w Pekinie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.