mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Siódma runda LG Super Racing Weekend

Siódma runda LG Super Racing Weekend

Siódma runda LG Super Racing Weekend rozegrana zostanie w dniach 5-7 września na szwedzkim torze Anderstorp.

 24-godzinny wyścig w Spa wciąż tkwi w pamięci kibiców. Rozgrywany w strugach deszczu wyścig zakończył się sensacyjnym triumfem auta klasy N-GT Freisinger Porsche 996 GT3-RS kierowanego przez Stephana Ortelli, Marca Lieba, Romaina Dumasa. Drugie miejsce, a zarazem triumf w kategorii GT odniósł zespół BMS Scuderia Ferrari, w którego składzie jechali Gollin, Calderari, Cappellari i Bryner. Dzięki temu załoga traci do liderów klasyfikacji generalnej Matteo Bobbiego i Tomasa Biaggiego tylko 12 punktów.
W rywalizacji mistrzostw Europy samochodów turystycznych w obecności 100 tysięcy kibiców triumfowali lider klasyfikacji generalnej Gabriele Tarquini (Alfa Romeo) oraz Andy Priaulx (BMW). W wyścigu pierwszym Tarquini stoczył zacięty bój z kierowcą BMW Dirkiem Müllerem. W drugim wyścigu Priaulx nie miał sobie już równych odnosząc pewne zwycięstwo. Dzięki takim wyścigom rywalizacja w tej kategorii staje się jeszcze bardziej interesująca. Na końcowy triumf wciąż szansę ma pięciu kierowców Tarquini, Dirk Müller, Jörg Müller, Priaulx i Nicola Larini, których dzieli zaledwie siedem punktów.
Francuz Tristan Gommendy zdominował piątą rundę wyscigów Formula Renault V6 Eurocup. Dzięki triumfowi w Spa Gommendy ma szansę na nawiązanie rywalizacji z prowadzącymi w klasyfikacji generalnej Jamie Melo Jr i Neel Jani. Zwycięstwo Gommendy’ego w Spa musi zostać jeszcze potwierdzone przez trybunał sportowy ze względu na odwołanie przeciwko
decyzji sędziów, zgodnie z którą samochody zespołu ARTA Signature nie odpowiadały przepisom technicznym podczas kwalifikacji. Decyzja spodziewana jest pod koniec sierpnia, kiedy kierowcy powrócą na tor w Spa, aby rozegrać szóstą eliminację mistrzostw.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.