mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skład Mitsubishi na WRC '04

Skład Mitsubishi na WRC '04

Czterech reprezentantów zespołu Mitsubishi wystąpi w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2004. Będzie to powrót tego teamu na rajdowe trasy po rocznej nieobecności.

Skład Mitsubishi na WRC '04

Liderem teamu został francuski kierowca Gilles Panizzi, który wraz z bratem Herve jako pilotem wystartuje w Mitsubishi Lancerze WRC we wszystkich szesnastu rundach mistrzostw świata. Drugim z samochodów będą startowali na zmianę trzej zawodnicy: Fin Kristian Sohlberg, Hiszpan Daniel Sola Vila oraz Włoch Gianluigi Galli. W celu zdobycia większego doświadczenia, wspomniana trójka kierowców będzie także startowała Mitsubishi Lancerem Evo 8 grupy N w innych rundach mistrzostw świata.

38-letni Gilles Panizzi, który ma na swoim koncie 7 zwycięstw w 53 startach w rajdach zaliczanych do mistrzostw świata wznawia współpracę z Mario Fornarisem, dyrektorem technicznym MMSP.

25-letni Kristian Sohlberg, który karierę kierowcy rajdowego rozpoczynał w roku 1997 reprezentował już Mitsubishi w tym sezonie w rajdach Nowej Zelandii i Niemiec. W ubiegłym sezonie Sohlberg wywalczył Mitsubishi Lancerem tytuł wicemistrza świata wśród kierowców samochodów produkcyjnych (grupa N). Jego pilotem będzie Kaj Lindstrom, który w ostatnich dwóch latach zasiadał obok kończącego karierę, czterokrotnego mistrza świata Tommi Makinena.

30-letni Gianluigi „Gigi” Galli rywalizuje w rajdach od dziewięciu lat. Ma na swoim koncie tytuł mistrza Włoch grupy N w sezonie 2000. Pilotem włoskiego kierowcy będzie nadal Guido D’Amore, z którym Galli tworzy rajdowy duet od roku 1998.

28-letni Daniel Sola to mistrz świata juniorów w sezonie 2002. W tym roku Hiszpan wywalczył piątą pozycję w mistrzostwach świata kierowców samochodów produkcyjnych zwyciężając w tej klasyfikacji w Rajdzie Niemiec. Jego pilotem jest doświadczony Alex Romani Balcells, z którym Sola startuje razem od ubiegłorocznego Rajdu Katalonii.

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Świata 2004:

Rajd Monte Carlo
Rajd Szwecji
Rajd Meksyku
Rajd Nowej Zelandii
Rajd Cypru
Rajd Akropolu (Grecja)
Rajd Argentyny
Rajd Turcji
Rajd Finlandii
Rajd Niemiec
Rajd Japonii
Rajd Wielkiej Brytanii
Rajd Włoch
Rajd Korsyki (Francja)
Rajd Katalonii (Hiszpania)
Rajd Australii
23-25 stycznia
6-8 lutego
12-14 marca
16-18 kwietnia
14-16 maja
28-30 maja
11-13 czerwca
25-27 czerwca
6-8 sierpnia
20-22 sierpnia
3-5 września
17-19 września
1-3 października
15-17 października
29-31 października
12-14 listopada

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.