1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Skoda Atero Coupe - pokaz możliwości

Skoda Atero Coupe - pokaz możliwości

Skoda Atero Coupe wygląda jak sportowa odmiana Rapida i bardzo chcielibyśmy zobaczyć ją na ulicach, ale niestety to tylko pokaz możliwości studentów, którzy "zostali spuszczeni ze smyczy" i dali ponieść wodze fantazji.

Skoda Atero Coupe - pokaz możliwości

Zmiany stylistyczne nie ograniczyły się tylko do sportowych, czarno czerwonych akcentów. Zdecydowanie najciekawszym ruchem, jaki wykonali studenci ze Skoda Acadamy jest zmiana bryły nadwozia. Nie dość, że auto wygląda agresywnie, sportowo i za razem elegancko, to jeszcze nawiązuje do swojego mentalnego poprzednika - Skody Rapid produkowanej w latach 1981-1990.

Z przodu zmieniono kształt zderzaka, który zyskał masywny grill w kształcie plastra miodu oraz czerwone żebrowanie. Nowe są także reflektory, które wypsoażono w LED-y. Maska zyskała wloty powietrza, a do lusterek dodano czerwony pas. Z tyłu widać zderzak z końcówkami układu wydechowego z Octavii RS. Czerwony spoiler na tylnej klapie przywodzi na myśl Audi A2. 

 

Wloty na masce oraz muskularne wydechy mogą sugerować, że pod maską drzemie mocny silnik, ale to tylko złudzenie. Jednostka napędowa Atero Coupe to dobrze znany motor 1.4 TSI o mocy 125 KM. Moc przekazywana jest na 18-calowe koła z felgami Turini przez 7-biegową skrzynię DSG.

Prace nad modelem trwały ponad 1700 godzin, w tym także prace nad wnętrzem, którego efektów niestety nie pokazano. Skoda twierdzi, że dodano tam 14-głośnikowy system audio o mocy 1400 watów, oświetlenie LED oraz kilka pikatnych, czerwonych akcentów.

Powstał tylko jeden egzemplarz Skody Atero Coupe, który zapewne trafi do muzeum marki. Szkoda.


Podobne wiadomości:

Skoda 130 RS - prędkość w dwóch smakach

auto motor i sport 2016-07-14

Pierwsza jest wyścigowa, druga rajdowa. Jedna wymaga od kierowcy refleksu, druga płynności, ale obie sprawiają, że z każdym kilometrem uśmiech na jego twarzy robi się coraz szerszy. Oto Skody 130 RS. Sprawdzamy jak wyczynowe modele sprzed lat wypadają na tle seryjnej Skody Octavii w wersji 230 RS.

Skoda Octavia RS iV w sprzedaży

Skoda Octavia RS iV w sprzedaży

Aktualności 2020-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes Klasy C - premiera
Mercedes Klasy C - premiera
Mercedes Klasy C debiutuje w nowej odsłonie, która korzysta z rozwiązań flagowej Klasy S. Wśród nowości tylkna oś skrętna i hybryda plug-in z zasięgiem 100 km w trybie EV.