1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Skoda Enyaq - pierwszy elektryczny SUV marki

Skoda Enyaq - pierwszy elektryczny SUV marki

Pierwszy elektryczny SUV czeskiej marki nazywać się będzie Skoda Enyaq. Auto pojawi się jeszcze w tym roku.

Skoda Enyaq - pierwszy elektryczny SUV marki

Pierwszy w pełni elektryczny SUV Skody, którego światowa premiera odbędzie się jeszcze w tym roku, otrzymał nazwę Skoda Enyaq. Tym samym marka wprowadza nowe nazewnictwo, które łączy literę „E” w odniesieniu do napędów elektrycznych z literą „Q”, charakterystyczną dla swojej rodziny SUV-ów.

Tak więc do modeli Kodiaq, Karoq i Kamiq dołączy niebawem Skoda Enyaq, która będzie pierwszym seryjnie produkowanym samochodem marki opartym na modułowej platformie dla samochodów elektrycznych MEB Grupy Volkswagena.

Skąd pochodzi nazwa? Enyaq wywodzi się od irlandzkiego imienia Enya oznaczającego „źródło życia”. Imię to ma celtyckie korzenie i jego pierwotne znaczenie to również „esencja” lub „duch”. Wielopłaszczyznowość nazwy ma oddawać złożony charakter nowego SUV-a Skody.

W jaki sposób? Zdaniem producenta ten elektryczny SUV będzie miał temperament i charakter, znany z aut elektrycznych oraz siłę innowacji, w postaci nowoczesnych systemów pokładowych, w tym bezpieczeństwa oraz komfortu.

Skoda Enyaq kamieniem milowym strategii 2025

Skoda Enyaq będzie pierwszym seryjnie produkowanym samochodem marki opartym na modułowej platformie MEB Grupy Volkswagena, a także kolejnym z serii ponad dziesięciu zelektryfikowanych modeli Skoda, które zostaną zaprezentowane do końca 2022 roku.

Bardzo ważnym elementem tej strategii jest wprowadzenie na rynek elektrycznego SUV-a, Skody Enyaq, który swoją światową premierę będzie świętował w tym roku. Jeśli wersja produkcyjna będzie przypominać zapowiadający ją prototyp Skoda Vision iV, to o sukces sprzedażowy możemy być spokojni.

Elektryczne i hybrydowe modele Skody

Skoda już w ubiegłym roku postawiła wyraźny krok w kierunku przyszłości, wprowadzając nową linię elektrycznych i hybrydowych aut sygnowanych znakiem iV. Na polskim rynku dostępna jest już w pełni elektryczna Skoda CITIGOe iV.

Jest to także hybrydowy model SUPERB iV, czyli pierwsze auto marki, pod którego maską kryją się dwa silniki. W zależności od sytuacji i wybranego trybu jazdy pracują one indywidualnie lub w połączeniu, łącząc korzyści zapewniane przez silnik elektryczny i silnik spalinowy. Znajdujący się w aucie akumulator można też wygodnie ładować przy wykorzystaniu zewnętrznego źródła energii elektrycznej.


Podobne wiadomości:

Światowa premiera nowego Audi RS 3 LMS

Światowa premiera nowego Audi RS 3 LMS

Aktualności 2021-02-11

Nowa Skoda Enyaq Sportline iV

Nowa Skoda Enyaq Sportline iV

Aktualności 2021-02-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Caddy 5 Maxi z Volkswagen Poznań
Volkswagen Caddy 5 Maxi z Volkswagen Poznań
Seryjna produkcja Volkswagena Caddy piątej generacji ruszyła w zakładach Volkswagen Poznań w październiku roku 2020. Teraz uruchomiono montaż największej odmiany – Caddy 5 Maxi.