1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Skoda Kamiq. Co wiemy o nowym SUV-ie?

Skoda Kamiq. Co wiemy o nowym SUV-ie?

Skoda Kamiq to nazwa nowego, trzeciego SUV-a w ofercie Skody na rynku europejskim. Auto zadebiutuje w Genewie.

Skoda Kamiq. Co wiemy o nowym SUV-ie?

Skoda podała oficjalnie, jaką nazwę nosić będzie nowy model w gamie. Nieduży miejski SUV, bo o nim mowa, będzie konstrukcyjnym bliźniakiem dwóch innych modeli Grupy Volkswagena. Chodzi o Volkswagena T-Crossa oraz Seata Aronę.

Skoda Kamiq to trzeci SUV marki, który uzupełni gamę produktową czeskiego producenta na rynku europejskim. Model, który zadebiutuje podczas zbliżającego się Geneva Motor Show to kolejny wielki krok w ofensywie produktowej Skody.

Skąd nazwa Kamiq?

Została ona zaczerpnięta z języka Inuitów zamieszkujących północną Kanadę i Grenlandię, a oznacza – w wolnym tłumaczeniu – zdolność przystosowania się do każdej sytuacji.

Przypomnijmy, że Skoda Kamiq to nazwa, która używana jest już dla niedużego crossovera oferowanego na rynku chińskim. Zaznaczyć trzeba, że chiński Kamiq i europejski Kamiq to dwa bardzo różne samochody, nie tylko pod względem designu, ale i rozmiarów. Chiński model jest znacząco większy.

Skoda Kamiq będzie konstrukcyjnym bliźniakiem T-Crossa i Arony, co oznacza, że zbudowana zostanie na płycie podłogowej MQB A0 i czerpać ma z najnowszych osiągnięć inżynieryjnych koncernu. A to oznacza  systemy bezpieczeństwa z najwyższej półki oraz rozwiązania z dziedziny connectivity.

Skoda Kamiq - stylistyka

Jeśli chodzi o stylistykę, to na pokazanym nieco wcześniej, mocno zaciemnionym szkicu Skody Kamiq, widać przede wszystkim nowy design oświetlenia, z wyrazistymi diodami LED ułożonymi kaskadowo i osobnymi światłami poniżej. Rozwiązanie to przypomina trochę to z nowego Citroena C3.

Ogólny wygląd Skody Kamiq będzie zapewne mocno zbliżony do koncepcyjnego modelu Vision X. Jak bowiem wiadomo, kolejne koncepty z „Vision” w nazwie przekładały się później w wersje produkcyjne ze stosunkowo niewielkimi zmianami. Jak ostatnio Skoda Vision RS, która stała się Skodą Rapid.

Wraz z nową Skodą Kamiq, producent kontynuuje ofensywę produktową w segmencie SUV-ów i rozszerza swoją ofertę o miejskiego crossovera. Kamiq zgrabnie łączy zwinność samochodu kompaktowego z komfortem charakterystycznym dla SUV-ów. Jego atuty to m.in.

  • wyższe usytuowanie foteli,
  • lepsza widoczność,
  • łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie,
  • duży prześwit.

W nowym modelu nie zabraknie także innowacyjnych systemów i rozwiązań technologicznych wspomagających kierowcę.

Światowa premiera Skody Kamiq odbędzie się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, w dniach 5-17 marca.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda SUV

Podobne wiadomości:

Volkswagen Touareg R to hybryda plug-in. Znamy już cenę

Volkswagen Touareg R to hybryda plug-in....

Aktualności 2020-10-28

Renault Arkana – nowy SUV coupe na rynku

Renault Arkana – nowy SUV coupe na rynku

Aktualności 2020-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowa Toyota Mirai dla papieża
Wodorowa Toyota Mirai dla papieża
Konferencja Episkopatu Japonii przekazała papieżowi Franciszkowi napędzaną wodorowymi ogniwami paliwowymi Toyotę Mirai, zaaranżowaną na papamobile. Samochód ten służył papieżowi podczas ubiegłorocznej pielgrzymki do Japonii.