mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP

Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP

Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.

Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Żeby otrzymać maksymalny wynik, samochód musi odznaczać się wyjątkowo wysokim poziomem bezpieczeństwa pod wieloma względami. Skoda ma już odpowiednie doświadczenie w projektowaniu takich aut. Po modelach Octavia, Fabia, Rapid, Citigo, Yeti czy Superb przyszedł czas na siódmy pojazd z pięcioma gwiazdkami na koncie. 

Model Kodiaq zdobył ocenę 92% w kategorii ochrony dorosłych pasażerów. Bliską ideałowi, maksymalną notę konstrukcja zyskała w teście uderzenia z boku, co dowodzi perfekcyjnego zabezpieczenia wszystkich krytycznych części samochodu, a w efekcie ograniczenia ryzyka poszkodowania pasażerów. Wysoko oceniono także ochronę odcinka szyjnego kręgosłupa pasażerów podczas uderzenia z tyłu. 

Na szczególne uznanie organizacji Euro NCAP zasługiwało dobre działanie będącego elementem wyposażenia standardowego automatycznego hamulca awaryjnego, który skutecznie działa przy niższych prędkościach, jak i zapobiega znakomitej większości niebezpiecznych sytuacji na drogach szybkiego ruchu. 

Oprócz ochrony pasażerów, Skoda Kodiaq dba także o bezpieczeństwo pieszych. Euro NCAP nagrodziło model maksymalną notą za ochronę nóg osób podczas zderzenia z przednim zderzakiem samochodu. Dobre oceny zyskała także ochrona miednicy i głowy.

Nowa Skoda jest wyposażona standardowo m.in. w funkcję Front Assist oraz system monitorowania pieszych. Opcjonalnie auto można doposażyć m.in. w tak nowoczesne rozwiązania jak system czterech szerokokątnych kamer, pomagający zapobiegać wszelkim niebezpiecznym sytuacjom w mieście. 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Kodiaq
Skoda Kodiaq
Cena podstawowa już od: 93 750 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda Kodiaq Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda Skoda Kodiaq

Podobne wiadomości:

Skoda Scala - nowy król kompaktów

Skoda Scala - nowy król kompaktów

Premiery 2018-12-07

Skoda Scala - nowy kompakt z Czech

Skoda Scala - nowy kompakt z Czech

Premiery 2018-10-17

Komentuj:

Roach 2017-06-19

Skoda jak tylko wypuściła odświeżone modele Octavii i Superb wygrała na polskim rynku. Taki Kodiaq musiał dobrze wypaść, bo firma ma już duże doświadczenie, poza tym nowa stylistyka po raz kolejny pokazuje że Skoda może być piękna.

~Bartek789 2017-06-19

Ja do Skody przekonałem się dzięki Panek. Właściwie to tam po raz pierwszy wypożyczyłem auto. Byłem bardzo zadowolony zwłaszcza za to, że auto było nowe i zadbane. Sprawdziło się super na wyjeździe poza miasto.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
30 tys. km Nissanem Leaf po bezdrożach
30 tys. km Nissanem Leaf po bezdrożach
Zakończyła się wyprawa pod hasłem No Trace Expedition, w której podróżnik Marek Kamiński przejechał 30 tys. kilometrów z Polski do Japonii i z powrotem.