mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda Octavia 1.0 TSI - 18,48 zł za 100 km

Skoda Octavia 1.0 TSI - 18,48 zł za 100 km

Skoda Octavia z silnikiem 1.0 TSI wystartowała na 240-kilometrowej trasie XIV Supertestu Ekonomii. Test organizowany jest co roku przez Stowarzyszenie Auto Klub Dziennikarzy Polskich.

Skoda Octavia 1.0 TSI - 18,48 zł za 100 km
Kolejna edycja Supertestu Ekonomii to sprawdzian nie tylko dla najbardziej oszczędnych jednostek napędowych, ale również kierowców, którym przydaje się umiejętność przewidywania i znajomość zasad ekonomicznej jazdy.

Tegoroczna edycja nie była łatwa. Na początku i końcu trasy uczestnicy pokonywali w kilkukilometrowych korkach - wyjazdowym na wylocie z Warszawy w kierunku Białegostoku i wjazdowym po kolizjach na S8, od Powązek do Wisły. Na szczęście reszta trasy przebiegała przy umiarkowanym ruchu przy jesiennej aurze.

Na mecie okazało się, że najlepszy wynik uzyskała Skoda Octavia 1.0 TSI, która po raz pierwszy wystartowała w SUPERTEŚCIE EKONOMII. Do baku Skody (najlżejszej w stawce) weszło najmniej paliwa - 8,20 l. Średnie spalanie na mierzonym odcinku wyniosło 3,41 l/100 km).

Organizatorzy Supertestu Ekonomii do klasyfikacji generalnej stosują kryterium kosztu paliwa na 100 km. W przypadku Skody przejazd 100 km podczas testu kosztował 18,48 zł. Spokojna, równa jazda z prędkością w granicach dopuszczalnej przez Kodeks Drogowy zmniejsza apetyt na paliwo.

Organizowany już po raz czternasty Supertest Ekonomii udowodnił, że silniki TSI dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technicznych oraz niskiej wadze uzyskują wysoką sprawność. Pozwalają łączyć dobre osiągi z niskim zużyciem paliwa dzięki wyposażeniu w turbosprężarkę oraz precyzyjny układ bezpośredniego wtrysku paliwa. Umożliwiają również uzyskanie wysokiego momentu obrotowego w szerokim zakresie obrotów, dzięki czemu silnik jest w stanie bardzo szybko zareagować na zmianę położenia pedału gazu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Vision iV. Zapowiedź elektrycznych modeli

Skoda Vision iV. Zapowiedź elektrycznych...

Premiery 2019-02-15

Skoda Kamiq. Nowy SUV na rynku

Skoda Kamiq. Nowy SUV na rynku

Premiery 2019-02-27

Komentuj:

~Gundis 2017-12-15

To teraz zróbcie taki test dla prędkości autostradowej. Obstawiam wynik grubo powyżej 10l/100km

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzmożone kontrole polis OC w krajach UE
Wzmożone kontrole polis OC w krajach UE
Ponad 1 miliard euro wynoszą odszkodowania za wypadki spowodowane przez nieubezpieczone pojazdy na terenie Unii Europejskiej.