1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Skoda i Volkswagen wznawiają produkcję aut

Skoda i Volkswagen wznawiają produkcję aut

27 kwietnia o godzinie 6.00 ruszyły taśmy produkcyjne w zakładach Volkswagen Poznań i innych fabrykach Volkswagena. Uruchomiono także produkcję w trzech zakładach Skody.

Skoda i Volkswagen wznawiają produkcję aut

Volkswagen Poznań rusza

Po trwającej od 20.03 przerwie w produkcji pracownicy Volkswagen Poznań wracają do pracy. Rozruch następuje stopniowo, a produkcja zacznie się od jednej zmiany. Także organizacja czasu pracy oraz tempo pracy linii produkcyjnych zostało dostosowane do nowych warunków.

Do zakładów po przerwie produkcyjnej wywołanej epidemią koronawirusa powróciło ok 25 proc. pracowników z 11 000 załogi. Wdrożony przez przedsiębiorstwo katalog środków zaradczych ma zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Skoda zaczyna produkcję

Dzisiaj 27 kwietnia o godz. 6 rano wznowiono produkcję w trzech fabrykach Skody zlokalizowanych w Czechach. W porozumieniu ze związkiem zawodowym KOVO wznowiono produkcję pojazdów i komponentów w Mladá Boleslav, Kvasinach i Vrchlabí. W celu ochrony zdrowia pracowników wprowadzono kompleksowe przepisy, gwarantujące bezpieczeństwo pracy.
 
Aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Skoda wstrzymała produkcję w swoich fabrykach w Mladá Boleslav, Kvasinach i Vrchlabí 18 marca 2020 r. Dzisiaj, o godz. 6.00 produkcja została wznowiona po 39 dniach czasowego przestoju.

Poczynione wspólnie ze związkiem zawodowym KOVO ustalenia dotyczące bezpieczeństwa pracy obejmujące ponad 80 różnych procedur, takich jak środki ochronne dla pracowników czy zmiany organizacyjne w firmie, zostały wprowadzone równocześnie ze wznowieniem działania zakładów produkcyjnych.

Za pomocą plakatów, Skoda informuje pracowników o obowiązujących zasadach dotyczących bezpieczeństwa, takich jak: zachowanie bezpiecznej odległości od innych, powstrzymywanie się od uścisku rąk, regularne mycie oraz dezynfekowanie dłoni. Ponadto przy wejściu na teren fabryki wykonuje się losowe kontrole temperatury ciała.

Volkswagen ID.3 w Zwickau

Z kolei w Zwickau już w czwartek ruszyła produkcja modelu ID.3 – na razie w mniejszej liczbie egzemplarzy i w dużo wolniejszym rytmie pracy. Wdrożono przy tym wiele dodatkowych środków służących ochronie zdrowia pracowników. Produkcja jest podejmowana stosownie do normalizowania się sytuacji w firmach dostawczych.

W pierwszym etapie, przy zmniejszonym tempie pracy, w Zwickau będzie powstawać dziennie 50 egzemplarzy ID.3 – to jedna trzecia produkcji z okresu przed wybuchem pandemii koronawirusa. Zakład w Zwickau jest pierwszą fabryką Volkswagena w Niemczech, która po przerwaniu produkcji w połowie marca teraz ostrożnie ją wznawia.

Niektóre wydziały w zakładach wytwarzających komponenty samochodowe podjęły już działalność zachowując niezbędne środki ochrony pracowników. Również w prawie wszystkich fabrykach Volkswagena w Chinach rozpoczęto normalną pracę.

W czwartek 23 kwietnia stopniową produkcję podjęła także fabryka silników w Chemnitz. W poniedziałek 27 kwietnia w zakładzie w Zwickau będzie w kolejnych etapach uruchamiana produkcja Golfa Varianta. Tego samego dnia w Szklanej Manufakturze w Dreźnie w ograniczonym zakresie ruszy montaż e-Golfa.


Podobne wiadomości:

Volkswagen Arteon Shooting Brake – cennik

Volkswagen Arteon Shooting Brake – cennik

Aktualności 2020-08-10

Volkswagen ID.4 – pierwsze zdjęcie wnętrza

Volkswagen ID.4 – pierwsze zdjęcie wnętrza

Aktualności 2020-09-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Stonic z napędem mild-hybrid – ceny
Kia Stonic z napędem mild-hybrid – ceny
Kia Stonic doczekała się face liftingu. Kia ogłosiła już ceny modelu, w którym zmiany objęły gamę silników oraz systemy zarówno łączności, jak i asystujących.