1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Skoda zwiększa produkcję

Skoda zwiększa produkcję

O 6,2 procent, do 616 tysięcy zwiększona została tegoroczna prognoza sprzedaży marki Skoda. Jeszcze na początku tego roku władze czeskiej marki liczyły, że do zaspokojenia popytu wystarczy zaledwie 580 tys. pojazdów.

Skoda zwiększa produkcję

Zmienione prognozy produkcji i sprzedaży nie są wynikiem jedynie wprowadzenia do oferty nowej generacji Skody Fabia. Już wyniki pierwszego kwartału br. zaskoczyły bowiem władze firmy. Sprzedaż na poziomie 150 tys. sztuk była o 15,5% procent wyższa niż w pierwszych trzech miesiącach ubiegłego roku. A wówczas w sprzedaży nie było jeszcze nowej Fabii.

Po kolejnych dwóch miesiącach wciąż utrzymuje się tendencja wzrostowa. 254.680 sprzedanych samochodów jest wynikiem o 13,8% wyższym niż po pięciu miesiącach 2006 roku. Szczególnie bardzo dobry rezultat uzyskano w maju, 53.077 sprzedanych aut jest drugim wynikiem w historii marki i o 9,2% lepszym niż przed rokiem.

Skoda bardzo dobre wyniki notuje na większości rynków Starego Kontynentu. Najlepsze w krajach wschodniej Europy (+49,4%), w zachodniej Europie sprzedaż wzrosła o 13,4%, zaś w środkowej o 3,1%. Co ciekawe, jest również jedną z nielicznych marek, które zanotowały wzrost sprzedaży w Niemczech - największym rynku w Europie - przeżywających od początku tego roku znaczny kryzys sprzedaży aut nowych. W Polsce, tradycyjnie już, Skoda również może pochwalić się dobrymi wynikami. W okresie od stycznia do maja sprzedano już 14.326 aut, o 25,7% więcej niż w analogicznym okresie 2006 roku.

Tendencje wzrostowe mają być także kontynuowane w 2008 roku. Już teraz mówi się, że aby zaspokoić popyt na samochody marki Skoda konieczne będzie zwiększenie produkcji nawet do 650 tys. aut w skali całego roku.

Zobacz więcej o samochodach marki Skoda

Czytaj także:
Pierwsze Skody z Szanghaju w rękach klientów (2007-06-08)

Komentuj:

~Degrell 2007-09-25

i dlatego warto kupić nowego Ceeda firmy KIA, samochód wpełni europejski zaprojektowany przez inżynierów niemieckich, dobra cena, dobre właściwości jezdne, b. przyzwoite wyposażenie już w przyzwpitej wersji.

~madnes 2007-07-01

Wieś lubi skodziny...

~d 2007-07-01

Przyjęło się że Skodami jeździ wieś, stąd nazwa Skody - Burakowóz. Ale przecież na rynku są gorsze auta (KIA, Hyundai, SsangYong, DACIA, LADA). Więc nie śmiejmy się ze Skody ! Są naprawde gorsze marki... Fakt, że skody są za drogie, ale to inna sprawa...

~AdamM 2007-07-01

Zgadzam sie. Skoda to po prostu kaszana w 100%. Od modelu Fabia, Skody to kompletna kaszana i tandeta, prawie jak Dacia. W środku chamskie twarde plastiki jakich np Niemcy nie widzieli od co najmniej 10 lat, a u nas tłuką. Kto to kupuje? Nie wiadomo, chyba jacyś debile. Widać, że Skoda to ulubiony pojazd różnych urzędów państwowych. Z tego wniosek, że bez łapówki nikt tego nie kupi. No bo wydaj ponad 40 tysięcy na Fabię, która delikatnie mówiąc jest niby autem, ani wyglądu ani osiągów, ani renomy. Gorsza od koreańskich! A w środku masakra bezguścia stylistów i za bylę pierdołę dopłacaj jeszcze człowieku. Felicja była jeszcze jako taka, bo przynajmniej tania i dość trwała, a potem zaczęli robić zbyt drogi chłam. A Roomster? Powiem krótko - kolejny niewypał. Za te pieniądze? Bozie! Jeszcze ten wygląd. Z tyłu człowiek czuje się jak uwięziony jak w klatce. Ni to pies ni wydra. A cena ocuci nawet pana Zdzicha, nieoficjalnego rekordzistę Polski i Europy na krótkim d

~Kia user 2007-06-30

Skodami jeździ wieś, to pospolity burakowóz. Kiedy nie jestem u rodziny na wsi, to albo stare strucle (rozklekotane audi, ople kadety, golfy I i II), a jak nowy wóz to burakowóz - zwykle fabieda lub octavia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Michelin CrossClimate 2 – premiera opony całorocznej
Michelin CrossClimate 2 – premiera opony całorocznej
Opona Michelin CrossClimate 2 debiutuje w drugiej odsłonie, łącząc pozornie niedające się pogodzić osiągi opony letniej i zimowej.