mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris z certyfikatem ISO

Solaris z certyfikatem ISO

Solaris Bus & Coach jako jedna z pierwszych firm w Europie uzyskała certyfikat ISO zgodny z wymaganiami normy 14001:2004, której nowe wydanie zostało wprowadzone w grudniu 2004.

Solaris z certyfikatem ISO

Certyfikat, który jest zaświadczeniem o przestrzeganiu rygorystycznych norm ochrony środowiska, został przyznany przez audytorów firmy Lloyd`s Register Quality Assurance.  

Rekomendacja firmy certyfikującej była poprzedzona audytem, który odbył się w dniach 17-19 stycznia br. Audytorzy LRQA, działający także pod akredytacją niemieckiej organizacji DAR (Deutscher Akkreditierungs Rat), zbadali zgodność wdrożonego w przedsiębiorstwie systemu z wymogami normy ISO 14001:2004. W raporcie pokontrolnym audytorzy stwierdzili, że "system został właściwie udokumentowany i efektywnie wdrożony".

"Posiadanie tego certyfikatu oznacza, że staramy się tworzyć produkty nie tylko o najwyższej jakości, które spełniają oczekiwania naszych klientów, ale także chcemy aby działalność naszego przedsiębiorstwa miała możliwie minimalny negatywny wpływ na środowisko naturalne. Ponadto certyfikat ISO 14001, jest coraz częściej warunkiem koniecznym, aby wziąć udział w ogłaszanych przetargach". – powiedział Krzysztof Olszewski prezes Solaris Bus & Coach. 

W praktyce posiadanie certyfikatu ISO 14001:2004 przez Solaris Bus & Coach oznacza między innymi, że w przedsiębiorstwie prowadzona jest skrupulatna segregacja odpadów we wszystkich działach (zarówno odpadów produkcyjnych, jak i odpadów biurowych), stosuje się wodnorozpuszczalne środki konserwujące, a także minimalizuje się zużycie energii i surowców naturalnych stosowanych w produkcji autobusów.

Dbałość o ochronę środowiska przejawia się także w produktach firmy. Niskopodłogowe autobusy miejskie Solaris Urbino wyposażane są w silniki, które spełniają rygorystyczną normę Euro III dotyczącą składu chemicznego spalin. Firma wprowadzi do sprzedaży autobusy z silnikami spełniającymi normę Euro IV jeszcze przed terminem obowiązywania normy, który przypada na październik 2006 r. 

Certyfikat ISO 14001:2004 będzie ważny przez najbliższe trzy lata. W tym czasie jeszcze trzykrotnie zostanie sprawdzone, czy system funkcjonuje właściwie. Po tym okresie firma po raz kolejny będzie musiała wystąpić o odnowienie certyfikatu. Do tej pory Solaris Bus & Coach posiadała certyfikat ISO 9001:2000, mówiący przede wszystkim o standardach zarządzania jakością w przedsiębiorstwie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.