mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sołowow zwycięzcą Rajdu Warszawskiego

Sołowow zwycięzcą Rajdu Warszawskiego

Michał Sołowow (Mitsubishi Lancer) został zwycięzcą Rajdu Warszawskiego, ostatniej tegorocznej eliminacji mistrzostw Polski.

Sołowow zwycięzcą Rajdu Warszawskiego

Kuzaj, który prowadził po pierwszym dniu, miał problemy techniczne z samochodem i spóźnił się na jeden z punktów kontroli czasu, co kosztowało go 40 sekund kary. Awarii nie udało się usunąć i w drugim dniu krakowski kierowca tracił po kilka sekund na każdym odcinku specjalnym.

Pecha miał także Tomasz Kuchar, który po awarii turbiny stracił blisko dwie minuty i spadł z trzeciego na piąte miejsce.

Michał Sołowow, który zadebiutował w mistrzostwach Polski przed trzema laty, rozpoczął karierę rajdowego kierowcy bardzo późno, ale z roku na rok robi ogromne postępy. Na trasach w okolicach Płońska odniósł swe pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej rajdu zaliczanego do MP. W ostatniej imprezie sezonu walczył nie tylko o pierwszą lokatę ale i o drugą w mistrzostwach Polski. Nie udało mu się jednak zdystansować Michała Bębenka i w końcowej klasyfikacji sezonu jest trzeci.

"Cieszę się ze zwycięstwa, choć zdaję sobie sprawę, że gdyby nie problemy Leszka Kuzaja, to pozostałaby mi walka o drugie miejsce - powiedział na mecie. - Jestem zadowolony z trzeciego miejsca w mistrzostwach ű taki był nasz plan minimum na ten rok i udało się go zrealizować. Przed nami jeszcze start we Francji, w ostatniej eliminacji mistrzostw Europy, a w przyszłym roku mam nadzieję na udane występy w całym cyklu."

Wśród kierowców samochodów napędzanych na jedną oś zwyciężył Sebastian Frycz (Fiat Punto 1600) przed dwudziestoletnim Michałem Kościuszką i Grzegorzem Grzybem (obaj Suzuki Ignis), który już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrza kraju w tej kategorii, a w Rajdzie Warszawskim borykał się z awariami auta.

Wyniki Rajdu Warszawskiego:
 1. Michał Sołowow, Maciej Baran (Mitsubishi Lancer) 1:51.40,6
 2. Michał Bębenek, Grzegorz Bębenek (Mitsubihi Lancer) 30,8
 3. Leszek Kuzaj, Maciej Szczepaniak (Subaru Impreza) 1.00,4
 4. Tomasz Czopik, Łukasz Wroński (Subaru Impreza) 1.32,7
 5. Tomasz Kuchar, Krzysztof Gęborys (Mitsubihi Lancer) 2.25,9
 6. Stefan Karnabal, Bartłomiej Boba (Mitsubihi Lancer) 2.33,3
 7. Maciej Oleksowicz, Andrzej Obrębowski (Subaru Impreza) 2.55,4
 8. Piotr Maciejewski, Piotr Kowalski (Mitsubihi Lancer) 2.58,7

Klasyfikacja generalna Rajdowych Mistrzostw Polski:

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.