mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sousa i Mitsubishi w mistrzowskiej koronie

Sousa i Mitsubishi w mistrzowskiej koronie

Carlos Sousa na Mitsubishi L200 Strakar został triumfatorem Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych.

Sousa i Mitsubishi w mistrzowskiej koronie

Czterodniowa rywalizacja miała swój finał dzisiaj, w Dubaju, w okazałym Międzynarodowym Klubie Morskim, ale wcześniej zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 1934 kilometrów, w tym 1462 km prób sportowych przebiegających przez pustynne i najmniej przyjazne człowiekowi obszary Bliskiego Wschodu. Peterhansel objął pozycję lidera w rajdzie po drugim etapie i z przewagą blisko 16 minut nad Jean-Louis Schlesserem zwyciężył zdecydowanie.
- To był dla mnie bardzo udany rajd. Jestem pełen uznania dla mojego zespołu i samochodu. Mój pilot, Jean-Paul Cottret nie popełnił w rajdzie najmniejszego błędu nawigacyjnego. Nie miałem żadnych problemów podczas całego rajdu z wyjątkiem nieco wolniejszych dla mnie piaszczystych partii prób sportowych. Rajd był dla nas bardzo dobrym testem przed startem w najbliższym Dakarze. Mam nadzieję, że pechową passę mam za sobą i nie mogę się już doczekać startu w Dakarze – powiedział na mecie Stephane Peterhansel
Sven Quandt, szef Mitsubishi Motors Motor Sport stwierdził z kolei: Pajero Evolution było systematycznie rozwijane i ulepszane w ostatnich miesiącach, a rajd w Dubaju był dla nas głównym testem przed startem w Dakarze. Samochód spisywał się dobrze i jestem zadowolony z końcowych rezultatów. Z optymizmem oczekuję startu naszego zespołu w Rajdzie Dakar.
Niezwykle szczęśliwy ze swojego pierwszego w karierze tytułu mistrzowskiego był Carlos Sousa, który stwierdził, że ostatnia runda była najtrudniejsza w całym serialu. Mety nie osiągnęli dwaj kierowcy fabryczni Mitsubishi – Miki Biasion oraz Hiroshi Masuoka. Obaj mieli wypadki i musieli wycofać się z dalszej rywalizacji. Awaria techniczna wyeliminowała z kolei polski duet: Łukasz Komornicki – Rafał Marton. W klasyfikacji końcowej sezonu 2003 reprezentanci Orlen Team uplasowali się jednak na bardzo wysokim piątym miejscu.
Pustynny Challenge UAE – klasyfikacja końcowa:
1. Stephane Peterhansel (F)/Jean-Paul Cottret (F) Mitsubishi Pajero Evolution 15h 19m 20s
2. Jean-Louis Schlesser (F)/Jean-Marie Lurquin (F) Schlesser-Ford 15h 35m 09s
3. Gregoire de Mevius (B)/Alain Guehennec (F) BMW X5 16h 29m 51s
4. Carlos Sousa (P)/Henri Magne (AND) Mitsubishi L200 Strakar 16h 30m 05s
5. Andrea Mayer (D)/Andreas Schulz (D) Mitsubishi Pajero 17h 34m 47s
6. Jose-Luis Monterde (E)/Rafael Tornabell (E) Mitsubishi Pajero 18h 34m 27s
Puchar Świata FIA w Rajdach Terenowych – klasyfikacja końcowa:
1. Carlos Sousa (P) Mitsubishi 173 pkt
2. Jean-Louis Schlesser (F) Schlesser-Ford 147 pkt
3. Jean-Pierre Strugo (F) Mercedes 84 pkt
4. Stephane Peterhansel (F) Mitsubishi 67 pkt
5. Łukasz Komornicki (PL) Mitsubishi 66 pkt

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.