mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Specjalna wersja na 50-lecie Mercedesa SL

Specjalna wersja na 50-lecie Mercedesa SL

Mercedes-Benz świętuje 50 rocznicę rozpoczęcia sprzedaży sportowego modelu SL-Klasa poprzez wprowadzenie limitowanej wersji tego modelu "Edition 50".

Specjalna wersja na 50-lecie Mercedesa SL

Auto to trafi do sprzedaży z bogatym wyposażeniem standardowym zawierającym m.in. system nawigacyjny, wentylowane fotele, skórzaną tapicerkę. Specjalne są wykończenie konsoli centralnej, boczne wloty powietrza oraz kolory nadwozia. Oczywiście nie zabraknie także logo "Edition 50" na obu zagłówkach.

W standardzie znajdą się ponadto światła bi-ksenonowe, system Parktronic ułatwiający parkowanie, 18-calowe koła, elektrycznie regulowane boczne lusterka.

Od czasu światowego debiutu słynnego już modelu 300 SL sportowe auta Mercedesa należą do najbardziej fascynujących modeli. Obecnie sprzedawana SL-Klasa jest już piątą generacją tego dwumiejscowego modelu. Jednak zawsze projektanci przy tworzeniu nowych wersji stawiali na trzy podstawowe cechy: przyjemność z jazdy, pionierską technologię i zadziwiający design.

Wersja SL 350 Edition 50 z silnikiem V6 osiąga maksymalną moc 245 KM i współdziała z pięciobiegową, automatyczną przekładnią. Cena tej wersji wynosi 91.814 euro. Z kolei SL 500 Edition 50 kosztuje 109.156 euro, a wyposażony jest w ośmiocylindrową jednostkę o mocy 306 KM współdziałającą z siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów 7G-Tronic. Ta specjalna wersja jest już dostępna na rynku (tylko wersja z kierownicą po lewej stronie), a jej produkcja ma wynieść tylko 500 sztuk.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.