mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sportowo-rekreacyjne MINI

Sportowo-rekreacyjne MINI

Nadchodzi nowe wcielenie popularnego MINI. Tym razem będzie to samochód o aspiracjach terenowych. Niemieckie BMW, pod skrzydłem jest dawna brytyjska marka, zamierza wprowadzić kolejny, niszowy model o nazwie Monte.

Sportowo-rekreacyjne MINI

Jak widać doskonale na załączonych zdjęciach, samochód posiada podwyższony prześwit. Z nieoficjalnych informacji wynika także, że zmienił się rozstaw kół. Napęd jest nadal przekazywany na przednią oś, natomiast niektóre elementy zawieszenia zostały wzmocnione, co pozwoli na wyjechanie poza utwardzoną nawierzchnię.

Zmiana ustawień podwozia pozwoli zachować nowemu MINI dużo większą stabilność, a we wnętrzu znajdzie się więcej miejsca dla pasażerów. Do wnętrza samochodu będzie można się dostać za pomocą pary konwencjonalnych drzwi, a także specjalnych, ukrytych mini-drzwi po stronie pasażera. Zupełnie jak w debiutującym właśnie modelu Clubman.

Szefowie BMW zapowiadają, że nowy samochód będzie wyjątkowo przyjazny dla środowiska. Podobnie jak modele z bawarskiej stawki, także i MINI będzie korzystać z technologii Efficient Dynamics. Oznacza to, że zostanie wykorzystany system start-stop, aby zredukować emisję szkodliwych substancji oraz apetyt na paliwo. Technologia pozwala także wykorzystywać energię z hamownia oraz ciepło emitowane przez nagrzewające się elementy silnika. Pod maską samochodu będą dostępne w aktualnie sprzedawanych MINI. Prawdopodobnie producent wprowadzi jeszcze jeden silnik diesla o pojemności 1,4 litra.

MINI Monte wejdzie do sprzedaży nie prędzej jak w 2009 roku. Jego cena ma być wyższa o 6-7 tysięcy złotych od modelu Clubman.

Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI MINI Monte

Podobne wiadomości:

Top 7 udanych powrotów

Top 7 udanych powrotów

Aktualności 2015-08-29

Komentuj:

~Artur 2007-11-07

Brzydal. Jak jego protoplasta Clubman

~olek 2007-11-06

To może być hit o ile będzie miał wysoki prześwit, żeby dało się tym jeździć w lekkim terenie. No i 4x4 to mus.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota GR Supra - premiera
Toyota GR Supra - premiera
Toyota GR Supra zadebiutowała na salonie samochodowym w Detroit.