mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprzedaż aut w Europie Zach. do góry

Sprzedaż aut w Europie Zach. do góry

W listopadzie sprzedaż nowych aut w krajach Europy Zachodniej wzrosła o 9 proc. w porównaniu do listopada ubiegłego roku.

Z raportu opracowanego przez firmę JD Power-LMC analizującą europejski rynek motoryzacyjny wynika, iż sprzedaż w listopadzie wyniosła 1,15 mln nowych samochodów. Jest to jeden z najlepszych listopadowych wyników w historii. Znaczny wzrost sprzedaży to zasługa, przeżywających wcześniej kłopoty, rynku niemieckiego oraz francuskiego. Od początku roku sprzedaż wyniosła już 13,6 mln aut, co jest lepszym o 1,8 proc. osiągnięciem niż w 2003 r.

Jednak listopadowy wzrost sprzedaży, jak wynika z raportu, to bardziej rezultat sporych zachęt oferowanych przez producentów oraz pojawieniu się na rynku nowości niż poprawy sytuacji gospodarczej. Perspektywy na przyszły rok, wg JD Power-LMC, pozostają słabe. W 2005 roku nie ma co oczekiwać jakiegoś znacznego wzrostu popytu. Negatywne czynniki makroekonomiczne (wysokie ceny ropy, spadek wartości pieniądza) mogą kolidować z prognozowanym wzrostem gospodarczym i spowodować, iż w przyszłym roku firmy motoryzacyjne będą musiały także ostro walczyć o klienta.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zamierza zbudować salon samochodowy, który będzie samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej.