mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SsangYong - świetne wyniki sprzedaży

SsangYong - świetne wyniki sprzedaży

Koreańska marka SsangYong może pochwalić się sukcesem, na który czekała od 9 lat. Firma zamknęła pierwsze półrocze z zyskiem. Do tego sprzedaż jest największa od 13 lat.

SsangYong - świetne wyniki sprzedaży
SsangYong Motor Company ma duże powody do zadowolenia. Ostatni kwartał 2015 i pierwsze pół roku 2016 przyniósł dla koreańskiej marki rekordowe zyski. Sześć pierwszych miesięcy bieżącego roku to bilans, którego SsangYong nie zanotował od 9 lat - zyski większe niż wydatki.

Sprzedaż marki SsangYong w okresie I-IV 2016:
  • 50 696 aut na rynku koreańskim
  • 23 891 na pozostałych rynkach
  • 74 577 pojazdów w sumie dostarczonych do klientów.

Przychód marki wyniósł ok. 6,24 mld złotych. Koreańska marka zaliczyła najwyższy poziom sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach i jest to wynik jakiego nie było od 13 lat. Sukces to zasługa modeli Tivoli i XLV, ich sprzedaż wzrosła o 50,9% w porównaniu do adekwatnego okresu w ubiegłym roku. Z kolei w czerwcu 2016 produkcja jak i sprzedaż modeli z serii Tivoli i XLV przekroczyła 100.000 pojazdów w okresie 17 miesięcy od momentu premiery.

Co ciekawe w porównaniu do pierwszych 6 miesięcy minionego roku, w pierwszym półroczu 2016 o 2,1% spadł eksport samochodów marki SsangYong. Ma to związek z małym popytem na rynkach wschodzących. Ten stan rzeczy, według koreańskich prognoz ma się jednak odmienić. Miesięcznie na rynkach zagranicznych sprzedaż aut SsangYonga obecnie przekracza 4 tys. egzemplarzy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

SsangYong Tivoli
SsangYong Tivoli
Cena podstawowa już od: 58 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

SsangYong chce zaatakować segment premium

SsangYong chce zaatakować segment premium

Aktualności 2016-09-12

Ssangyong Tivoli - dogonić królika

auto motor i sport 2016-06-23

Koreańska marka powraca na rynek europejski z nowym modelem Tivoli, który pod maską skrywa nową jednostkę wysokoprężną, która współpracuje z napędem 4x4.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.