mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ssangyong mocno się podnosi

Ssangyong mocno się podnosi

Należąca do wartej 15,9 mld USD Grupy Mahindra firma Ssangyong Motor ogłosiła 23 maja 2013 roku, że otrzymała od swojego większościowego akcjonariusza, Mahindra & Mahindra Group, całą kwotę 80 mld wonów za nowe akcje oraz że udała się operacja podniesienia kapitału wpłaconego.

Ssangyong mocno się podnosi

Firma Ssangyong Motor postanowiła dokonać przydziału stronie trzeciej preferancyjnych akcji na rzecz Grupy Mahindra 14 lutego 2013 roku w celu zabezpieczenia funduszy inwestycyjnych na nowe produkty.

Ostatnie podniesienie kapitału wpłaconego jest wynikiem emisji ok. 14545 tys. nowych akcji (wskaźnik podniesienia kapitału - 11,9%). Wszystkie nowe akcje zostaną zablokowane na rok, a data debiutu jest planowana na 7 czerwca 2013 roku. Potem udział Grupy Mahindra w Ssangyong Motor wzrośnie z 69,63% do 72,85%.

Pomyślne zakończenie operacji podniesienia kapitału wpłaconego pomoże w rozwoju nowych produktów Ssangyong Motor, takich jak mały crossover, który trafi na rynek w roku 2015. Ponadto spadnie wskaźnik zadłużenia firmy, a wzrośnie płynność, co dodatkowo wzmocni jej pozycję finansową.

Wzrost kapitału stanowi także potwierdzenie silnego zaangażowania akcjonariusza większościowego, którym jest Grupa Mahindra oraz jego wiary w uzdrowienie firmy Ssangyong Motor.

Oprócz 80 mld wonów kapitału wpłaconego, Grupa Mahindra zgodziła się przedłużyć o rok okres spłaty obligacji korporacyjnych o wartości 95,4 mld wonów, który upływał w 2014 roku. To dodatkowe źródło finansowania dla Ssangyong Motor. Dzięki temu firma spodziewa się bardziej konkretnych efektów synergii w różnych obszarach sprzedaży, zakupów itp.

W 2011 roku Grupa Mahindra zainwestowała 522,5 mld wonów w nabycie niemalże 70% akcji Ssangyong Motor Company i od tego czasu zarząd Ssangyong Motor zatwierdził inwestycje o łącznej wartości ok. 500 mld wonów, w tym 295,8 mld wonów na projekty nowego małolitrażowego silnika oraz crossovera.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ssangyong
Tematy w artykule: Ssangyong

Podobne wiadomości:

SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego luksusowego SUV-a

SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego...

Premiery 2016-09-29

SsangYong chce zaatakować segment premium

SsangYong chce zaatakować segment premium

Aktualności 2016-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UOKiK interweniuje, PZU zmienia praktyki wobec kierowców
UOKiK interweniuje, PZU zmienia praktyki wobec kierowców
Jak informuje UOKiK, firma PZU mogła ograniczać prawo kierowców do wypowiedzenia umowy OC, gdy ci posiadali podwójne ubezpieczenie. PZU zmieni zasady.