mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ssangyong wyda 2 mld USD na inwestycje

Ssangyong wyda 2 mld USD na inwestycje

Ssangyong Motor, jeden z najszybciej rozwijających się producentów motoryzacyjnych w Azji, zadeklarował znaczne zwiększenie produkcji, szybkie wprowadzenie kolejnych modeli w ciągu najbliższych lat i łączne inwestycje rzędu 2 miliardów dolarów.

W ramach planów rozwojowych, Ssangyong zamierza wprowadzić na rynek 6 nowych modeli w ciągu najbliższych 4 lat, w tym następcę luksusowej limuzyny klasy S: Chairman oraz 3 nowe samochody z napędem na 4 koła, klasy SUV.


Zobacz galerię zdjęć wszystkich modeli marki Ssangyong


Nowa, planowana fabryka, która ma zostać wybudowana w Korei, w Pyeongtaek do 2010 roku, będzie produkować 100 tysięcy pojazdów rocznie, dzięki czemu łączna zdolność produkcyjna koncernu wzrośnie z dotychczasowych 220 tysięcy do 320 tysięcy aut rocznie.

Celem firmy jest zwiększenie udziału w koreańskim rynku motoryzacyjnym do 13%, poprzez podniesienie poziomu sprzedaży do 340 tysięcy pojazdów rocznie do roku 2010 - to jest dwa razy tyle, ile Ssangyong sprzedał w ubiegłym roku na całym świecie. 

W 2005 roku Ssangyong Motor sprzedał poza Koreą Płd. ponad 65 tysięcy samochodów, z czego aż 45 tys. sprzedano w Europie. Najwyższą sprzedaż na naszym kontynencie odnotowano w Hiszpanii, we Włoszech, Francji, w krajach Beneluxu, Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Największym zainteresowaniem w ubiegłym roku cieszyły się tam modele Rexton i Rodius, co jest odzwierciedleniem globalnych zakupów tych modeli: łączny eksport terenowego Rextona w minionym roku osiągnął niemal 33 tysiące, zaś familijnego Rodiusa prawie 12 tysięcy sztuk.

Czytaj także:
Współpraca PIM i Ssangyong Poland (2006-02-13)

Ssangyong Rodius: Super siódemka (2006-02-01)

Sieć sprzedaży Ssangyong prawie gotowa (2006-01-10)

Zobacz więcej o marce Ssangyong

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ssangyong
Tematy w artykule: Ssangyong

Podobne wiadomości:

SsangYong - świetne wyniki sprzedaży

SsangYong - świetne wyniki sprzedaży

Aktualności 2016-08-12

Nowy SUV Ssangyonga w Genewie

Nowy SUV Ssangyonga w Genewie

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
Toyota sprzedała już 10 milionów samochodów, wyposażonych w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.