mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Stacja benzynowa z paliwem wodorowym

Stacja benzynowa z paliwem wodorowym

Dzisiaj (25 listopada) w Berlinie rozpoczęta została budowa pierwszej stacji benzynowej, w której będzie można tankować paliwo wodorowe.

Przedsięwzięcie to jest realizowane przez konsorcjum, w skład którego wchodzi niemiecki rząd oraz dziewięć firm. Wśród tych firm są cztery koncerny samochodowe: BMW Group, DaimlerChrysler, Ford i GM/Opel. Projekt, który ma kosztować 33 miliony euro, dostarczyć ma w praktyce informacji o sposobie produkcji, magazynowania, tankowania oraz, przede wszystkim, użyciu paliwa wodorowego w codziennej jeździe. Zakończenie budowy stacji i rozpoczęcie działalności planowane jest na koniec przyszłego roku.

Firmy motoryzacyjne, biorące udział w przedsięwzięciu, do tego czasu dostarczą flotę składającą się z 16 egzemplarzy, które będą napędzane paliwem wodorowym. Będzie to 10 aut firmy DaimlerChrysler, dwa samochody z serii 7 BMW, trzy Fordy Focus FCEV Hybrid oraz Opel HydroGen3. Pojazdy te będą wykorzystywane w codziennej jeździe. W trakcie trwania prób liczba testowych aut będzie się systematycznie zwiększać.
Dostarczone paliwo dostępne będzie w dwóch formach: jako gaz (GH2) dla aut firm DaimlerChrysler i Ford oraz w płynnej formie dla pojazdów BMW oraz Opla.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala - nowy król kompaktów
Skoda Scala - nowy król kompaktów
Skoda zaprezentowała oficjalnie swój najnowszy model Scala. Należący do klasy kompaktów model mocno zamiesza na rynku.