mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Statoil LazerWay - olej na medal

Statoil LazerWay - olej na medal

Olej silnikowy LazerWay 5W-40 został laureatem konkursu VII edycji Medalu Europejskiego. Produkt ten wyróżniono za nowoczesność, wysoką jakość oraz bardzo dobre parametry użytkowe.

Statoil LazerWay jest w pełni syntetycznym, wielosezonowym olejem przeznaczonym do silników z zapłonem iskrowym, LPG oraz Diesla, sprawdzającym się doskonale zarówno w samochodach osobowych, jak i dostawczych. Dzięki swojej wyjątkowej płynności LazerWay zapewnia łatwy rozruch i szybką cyrkulację oleju w silniku.

„W ostatnim czasie udoskonalilśmy jakość naszego oleju LazerWay. Polepszone parametry lepkościowe sprawiają, że Statoil LazerWay jeszcze lepiej zachowuje płynność w niskich temperaturach, a za sprawą wyeliminowania zjawiska tarcia mieszanego, stanowi doskonałą ochronę silnika.” – zapewniła Agnieszka Brukszo, dyrektor marketingu Statoil Polska.

Dodatkowymi cechami wyróżniającymi Statoil LazerWay są doskonałe właściwości odprowadzania ciepła od tych części silnika, gdzie występują  wysokie temperatury, ale nawet w warunkach wysokich temperatur lepkość tego oleju nie spada gwałtownie i zapewnia utrzymanie filmu smarowego o odpowiedniej grubości. Bardzo niska lotność produktu oraz odporność na działanie wysokiej temperatury i ścinanie zapewniają doskonałe smarowanie najważniejszych części silnika oraz zmniejszenie zużycia oleju i paliwa.

Dodatkową zaletą Statoil LazerWay 5W-40 jest dokładne wymywanie osadów koksowych, co przyczynia się do utrzymania cylindrów i tłoków w czystości, a także prowadzi do wydłużenia czasu życia silników, np. turbodoładowanych - również z bezpośrednim wtryskiem. Zastosowanie oleju Statoil LazerWay sprawia, że silnik samochodu nawet po długim czasie eksploatacji wykazuje tylko śladowe zużycie.

Medale Europejskie to nagrody przyznawane przez dwie prestiżowe organizacje promujące ideę integracji europejskiej w środowisku przedsiębiorców: Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club. Medale otrzymują tylko te wyroby, które cechuje najwyższa jakość spełniająca normy europejskie.

Komentuj:

~znafca 2012-06-15

straćoil?? nie dziękuję - wole już lotosa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.