mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Stohl w Xsara WRC w 2005!

Stohl w Xsara WRC w 2005!

Miesiąc po zakończeniu czempionatu 2004, austriacki koncern OMV poinformował o planach startów swojego kierowcy w kolejnym sezonie. Już w styczniowym Monte Carlo, za kierownicą Citroena Xsara WRC zasiądzie Manfred Stohl.

Stohl w Xsara WRC w 2005!

Wiedeńczyk weźmie również udział w 9 innych rundach: w Nowej Zelandii, we Włoszech, na Cyprze, w Grecji, Argentynie, Niemczech, Anglii, Francji i na zakończenie sezonu w Australii. W przygotowaniu samochodu współpracuje Belgijski Kronos Team - świetnie znany fanom startów Hołka, który walczył przygotowanym przez firmę Peugeotem 206 WRC w RSMP 2002. Dwie Xsary, przygotowane dla OMV Team w specyfikacji 2004, będą oddane do dyspozycji dla austryjaka i drugiego kierowcy, którego wybierze Kronos.

Warto dodać, że OMV jest od dawna obecne w sportach motorowych. W ostatnim sezonie był to najlepszy team kategorii PWRC (Production World Rally Championship), odnotowując trzy zwycięstwa. Dzięki podium w Szwecji, Nowej Zelandii i Argentynie, Fin Jani Paasonen będzie kontynuował starty.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.