mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Stratos powróci!

Stratos powróci!

Lancia jest zdeterminowany by ożywić swoją legendę z lat 70-tych ubiegłego wieku. Zdjęcia nowego modelu Stratos właśnie wyciekły do internetu.

Stratos powróci!
Opublikowane na łamach portalu Auto Express fotografie przedstawiają zbliżoną wersję produkcyjną nowej generacji Lancii Stratos. Samochód nie tylko mocno nawiązuje do swojego protoplasty, ale także ma kilka elementów stylistycznych zaczerpniętych z przedstawionego w 2005 roku w Genewie konceptu Fenomenon NewStratos - głównie przednie światła i koła. Oznacza to, że Fiat być może wreszcie porozumiał się z firmą Fenomenon z centralą w Londynie, co do praw nazewnictwa modelu Stratos i obie strony postanowiły nawiązać współpracę przy konstruowaniu tego samochodu.

Przypomnijmy, że kultowy Stratos napędzany był silnikiem Ferrari. I tak samo będzie w przypadku nowoczesnej wersji Lancii. Prawdopodobnie pod maskę zawita V8-ka z Ferrari 430 Scuderia, która obsługiwana będzie przez sekwencyjną skrzynię biegów. Podwozie auta będzie wykonane z aluminium.

Na razie nie są do końca jasne plany handlowe Fiata wobec Stratosa. Jedni uważają, że auto powstanie w małej liczbie egzemplarzy i trafi do niewielkiej grupy zamożnych koneserów, inni twierdzą z kolei, że za nim sportowa Lancia wyjedzie na drogi, upłynie jeszcze wiele czasu, a być może Stratos będzie tylko przyczółkiem i bazą doświadczalną dla jeszcze innego projektu włoskiego koncernu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lancia
Tematy w artykule: Lancia Stratos

Podobne wiadomości:

Top 7 udanych powrotów

Top 7 udanych powrotów

Aktualności 2015-08-29

FCA rozważa powrót Lancii Delty

FCA rozważa powrót Lancii Delty

Aktualności 2015-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jazda po zmierzchu - jak korzystać z zalet reflektorów?
Jazda po zmierzchu - jak korzystać z zalet reflektorów?
Zimą noc zapada szybko, a dzień jest bardzo krótki. Jak zadbać o możliwie najlepszą widoczność za kierownicą?