mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Streetka na Mondial de l'Automobile

Streetka na Mondial de l'Automobile

Ford eksponuje najmłodszą gamę samochodów osobowych i dostawczych

Podczas salonu samochodowego Mondial de l’Automobile, 2002 w Paryżu Ford eksponuje najmłodszą pod względem stażu gamę samochodów osobowych i dostawczych. W najnowszej ofercie Forda można zobaczyć zarówno zupełnie nowe modele przeznaczone do produkcji wieloseryjnej, jak i nowinki techniczne oraz modele niszowe, które pojawią się na rynku w krótszych seriach.

Największym szlagierem na stoisku Forda jest bez wątpienia stylowy roadster Ford Streetka w wersji przeznaczonej do produkcji seryjnej, który był pokazywany już wcześniej towarzysząc podczas europejskiego tournee piosenkarce Kylie Minogue. Ford Streetka trafi do salonów sprzedaży wiosną 2003 roku, stając się zwiastunem daleko idącego odmłodzenia i poszerzenia rodziny Ka. Samochód ten zapowiada przy tym zaplanowane także na przyszły rok pojawienie się fascynującego modelu Sportka.

Najważniejszymi nowościami w gamie samochodów użytkowych Forda są dwie zupełnie nowe konstrukcje w segmencie małych samochodów dostawczych: Ford Transit Connect i Tourneo Connect. Te solidne i wytrzymałe pojazdy od samego początku były projektowane jako samochody dostawcze, z myślą o znacznym poszerzeniu zakresu zastosowań i zaspokojeniu potrzeb szerszego kręgu użytkowników. Obie te konstrukcje poszerzą więc grono potencjalnych odbiorców znanych marek Transit i Tourneo.

Ekspozycja na Salonie Samochodowym 2002 w Paryżu potwierdza, że Ford of Europe wiąże ogromne nadzieje ze swoim najmniejszym modelem – Fordem Ka. Obecnie można zacząć mówić o rodzinie Ka, gdyż do właściwego modelu dołączają dwie pokrewne konstrukcje – stylowy dwumiejscowy roadster Streetka oraz dynamiczny model o zdecydowanie rasowym obliczu – Sportka. Obie nowości będą miały swoja premierę rynkową w 2003 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.