mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Studyjny Qashqai Nissana

Studyjny Qashqai Nissana

Podczas zbliżającej się Międzynarodowej Wystawy Samochodów w Genewie Nissan przedstawi zupełnie nowe studium o nazwie Qashqai.

Studyjny Qashqai Nissana

Studium Qashqai jest pierwszym projektem powstałym w całości w europejskim Centrum Projektowym Nissana (Nissan Design Europe) otwartym w styczniu 2003 roku w Londynie. Zadaniem ośrodka zatrudniającego międzynarodowy zespół złożony z ponad 50 projektantów, stylistów i personelu pomocniczego jest stworzenie nowej generacji pojazdów Nissana przeznaczonych na rynek europejski.

Qashqai oferuje wszechstronność i wiele przestrzeni. Projekt wnętrza jest odzwierciedleniem różnorodności zadań, jakie stoją przed Qashqai. Dzięki unikalnemu rozwiązaniu składanych foteli możliwy jest łatwy i wygodny przewóz rowerów czy innego sprzętu sportowego albo zakupów. Tę uniwersalność akcentują również duże tylne drzwi, które ułatwiają załadunek i wyładunek dzięki pokaźnemu otworowi drzwiowemu pozbawionemu środkowego słupka. Wiele możliwości konfiguracji siedzeń  sprawia, że samochód cechuje duża funkcjonalność.

Stylizacja nadwozia Qashqai w wyrazisty sposób odnosi się do bryły nadwozia Micry, 350Z i Primery. Ogromne koła i wytłoczone błotniki nadają bardzo mocny i stabilny wygląd dużego samochodu terenowego, podczas gdy łagodniejsze akcenty stylistyczne mają za zadanie wygładzenie i „uspokojenie” linii nadwozia.

Na stosiku Nissana będzie także można oglądać ostatnio wprowadzone do sprzedaży i odnoszące rynkowe sukcesy modele 350Z, Micra, X-TRAIL, Pickup i Primera. Odwiedzający stoisko Nissana będą mogli odpocząć w specjalnie wydzielonej strefie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.