mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Subaru Legacy Japońskim Samochodem Roku

Subaru Legacy Japońskim Samochodem Roku

Nowe Subaru Legacy zdobyło prestiżową nagrodę Japońskiego Samochodu Roku 2003 - 2004.

Subaru Legacy Japońskim Samochodem Roku

Nowe Legacy swym charakterem podkreśla także powszechnie znane sportowe aspiracje koncernu. Skrócona przekładnia kierownicza, mocniejsze silniki czy lżejsza konstrukcja to tylko niektóre elementy dokumentujące te starania.

Tradycyjnie już osiągające najwyższe oceny w zakresie bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego Legacy zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez klientów. W Japonii do końca października sprzedano już 34.901 sztuk. W Polsce nowy model też wzbudził duże zainteresowanie – cały przeznaczony na ten rok kontyngent został już sprzedany.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zarówno wersje z silnikiem 2.0 (138 KM), oraz nowo wprowadzony do oferty silnik 6-cylindrowy o mocy 245 KM. O ile pierwszy z nich jest interesujący zarówno cenowo, jak i pod względem kosztów eksploatacyjnych (Legacy 2.0 pomimo zapewniającego dodatkowy margines bezpieczeństwa aktywnego stałego napędu wszystkich kół, oferuje w swej klasie wielkości i pojemności silnika najniższe średnie zużycie paliwa dla silników benzynowych o tej pojemności !), o tyle wersja 3-litrowa spełnia nawet najwyższe wymagania co do wyposażenia i dynamiki samochodu.

Oczekujące nas wejście do Unii Europejskiej i związana z tym obniżka ceł sprawi, że Subaru Legacy będzie również zdecydowanie bardziej interesujące cenowo. Wersja z silnikiem 2.0 oferowana za równowartość 24.100 Euro jest niewiele droższa od dobrze wyposażonych samochodów segmentu „D”.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.