mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sukces Nissana w Rajdzie Transsyberia

Sukces Nissana w Rajdzie Transsyberia

30 września 2003 roku na metę I Międzynarodowego Rajdu Samochodowego Transsyberia Atlantyk - Pacyfik dotarła jadąca Nissanem Patrolem GR 3.0 TDi załoga Martyna Wojciechowska - Andrzej Derengowski zajmując drugą pozycję.

Do konkurencji rozgrywanych w czasie rajdu należały jazdy po trasie na czas, obserwacja specjalna czy też konkurencje na odcinkach specjalnych (np. strome podjazdy, przeprawy przez rzeki czy tereny bagniste).
Dokonując wyboru samochodu uczestnicy rajdu musieli wziąć pod uwagę wyjątkowo trudne warunki na trasie wiodącej przez tajgi, jeziora, rzeki, stepy, pustynie, tundrę i inne nieprzyjazne bezdroża. Zespół Martyna Wojciechowska – Andrzej Derengowski, w oparciu o swoje doświadczenie, zdecydował się na samochód NISSAN PATROL GR 3.0 TDi, który świetnie spisuje się nawet w najcięższych warunkach. Dodatkowym czynnikiem, który wpłynął na wybór auta był fakt iż właśnie samochody marki Nissan miały najlepszy serwis i największy dostęp do części zamiennych na trasie Rajdu Atlantyk - Pacyfik.
Auto załogi Wojciechowska-Derengowski to 3 litrowy turbo diesel o mocy 158 KM z 2000 roku, który został przygotowany do rajdu w warszawskim serwisie Nissana T&T przez Zbigniewa Przybyszewskiego. Poza bardzo dokładnym przeglądem technicznym, w Nissanie Patrolu GR dokonano kilku modyfikacji. Do najważniejszych należą: dodanie wyciągarki, zmiana przedniego i tylnego błotnika dla uzyskania większego kąta natarcia samochodu, podniesienie zawieszenia i założenie większych opon, zamontowanie dodatkowego zbiornika paliwa mieszczącego ok. 80 l, dodatkowy systemu ogrzewania, wymontowanie tylnej kanapy, aby zrobić miejsce do spania, uszczelnienie instalacji elektrycznej przed ewentualnym zalaniem, zainstalowanie CB-radio i systemu GPS.
Nissan Patrol, który wielokrotnie okazał się bezkonkurencyjny w rajdach Paryż-Dakar po raz kolejny udowodnił swą siłę i niezawodność. Drugie miejsce w niezwykle wymagającym rajdzie Transsyberia Atlantyk – Pacyfik to niewątpliwie ogromny sukces załogi Wojciechowska-Derengowski i samochodu Nissan Patrol GR.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.