mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Superb w nowej wersji

Superb w nowej wersji

Skoda rozpoczyna sprzedaż nowej wersji modelu Superb rocznik modelowy 2005. Odnowiony model dostępny będzie z niewielkimi zmianami technicznymi oraz z nowymi elementami wyposażenia.

Superb w nowej wersji

Nowa wersja Skody Superb w sprzedaży na czeskim rynku znajduje się już od tego tygodnia. W kolejnych tygodniach trafi na pozostałe rynki Europy. Do najważniejszych zmian należy rozszerzenie funkcjonowania systemu diagnostycznego EOBD (European On Board Diagnostics), który będzie dostępny zarówno w wersjach z silnikiem benzynowym, jak i dieslem. System EOBD kontroluje na bieżąco właściwe działanie wszystkich systemów, które mają jakikolwiek wpływ na spełnianie odpowiednich norm emisji zanieczyszczeń. W przypadku przekroczenia ustalonych wartości zapala się lampka kontrolna informująca o konieczności wizyty w zakładzie samochodowym.

W nowej wersji Superb wprowadzone zostało także dzielone tylne siedzenie w stosunku 1/3 do 2/3. Zwiększa to pojemność bagażnika z 462 l, przy rozłożonych oparciach do 945 l przy ich całkowitym złożeniu. W ofercie znajdą się dwa nowe kolory: czarny metalik i niebieski. Cena na czeskim rynku nowego modelu wynosi od 651.800 koron (ok. 96 tysięcy złotych).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.