mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Superszybki Mercedes SLR

Superszybki Mercedes SLR

Mercedes-Benz SLR McLaren jest wynikiem połączenia sił i doświadczenia inżynierów firmy Mercedes-Benz oraz ich partnera z wyścigów Formuły 1 - Mclarena.

Superszybki Mercedes SLR

Silnik nowego Mercedesa SLR jest niezwykle imponujący. Jest to jednostka 8-cylindrowa, 5,5-litrowa o mocy 626 KM, która rozpędza samochód do "setki" w 3,8 sekundy, do 200 km/h w 10,6, a do 300 w 28,8 sekundy. Maksymalna prędkość nie jest elektronicznie ograniczona i wynosi 334 km/h.
Na uwagę zasługują także niezwykle lekkie materiały, z których wytworzona została konstrukcja auta. W większości są to komponenty włókna węglowego, które są stosowane w pojazdach wyścigowych formuły 1, lżejsze od tradycyjnych materiałów (stal i aluminium) o około 50 %, jednakże absorbujące energię uderzenia w razie wypadku cztero-, pięciokrotnie lepiej. Dzięki temu kabina pasażerska pozostaje prawie nienaruszona w razie zderzenia czołowego.
Nowe materiały zastosowane zostały także do hamulców. Wzmocnione są one teraz ceramicznie charakteryzując się większą efektywnością i wytrzymałością.
Bezpieczeństwo jadącym nowym modelem SLR mają zapewnić dwie przednie poduszki powietrzne, nowozaprojektowane poduszki ochraniające kolana, poduszki boczne, napinacze pasów bezpieczeństwa oraz opisane wcześniej hamulce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.