mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suprema - nowa generacja paliw

Suprema - nowa generacja paliw

Większa moc i dynamika silnika, efektywniejsze zużycie paliwa, dbałość o środowisko naturalne – to tylko nieliczne zalety stosowania Supremy: bezsiarkowego paliwa Statoil nowej generacji.

Suprema - nowa generacja paliw

Już od 9 marca br. kierowcy mogą korzystać z nowego paliwa Statoil - Suprema. Nowy produkt oferowany na stacjach Statoil wyróżnia się rekordowo niskim poziomem siarki, wielokrotnie niższym od średniej zawartości siarki w paliwach dostępnych na rynku, gdzie wynosi 150 ppm. Tak wygórowane parametry, dotyczące zawartości siarki w paliwach, będą obowiązywać w Unii Europejskiej dopiero od 2009 roku. Statoil jako pierwszy w Polsce wprowadza paliwo bezsiarkowe.

Dzięki unikalnej formule oraz najnowocześniejszym komponentom, stosowanie nowego paliwa Suprema zapewni użytkownikom lepsze osiągi silnika, a składniki utrzymujące czystość zaworów silnika powodują wzrost jego mocy. Suprema charakteryzuje się też minimalnymi efektami ubocznymi spalania siarki, przez co uzyskuje się lepszą dynamikę silnika, redukcję tarcia poszczególnych części oraz ograniczenie hałasu jego pracy. Suprema zapewnia też zwiększenie liczby przejechanych kilometrów na litrze benzyny.

Znikoma zawartość siarki w paliwie Suprema przyczynia się także do minimalizacji emisji spalin, co ma ogromne znaczenie dla środowiska naturalnego. Koncern Statoil jest od lat zaangażowany w działania na rzecz ochrony środowiska w ramach programu prowadzonego pod nazwą HSE (Health, Safety and the Enviroment), którego celem jest działanie bez szkody dla ludzi i środowiska – zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Nowatorski program kontroli paliw został doceniony i uhonorowany Medalem Europejskim, nagrodą, wyróżniającą wyroby i usługi, które standardem nie odbiegają od poziomu europejskiego. Jest to swoista rekomendacja wystawiona przez najważniejszą instytucję zajmującą się integracją Polski z Unią Europejską - Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz przez Business Centre Club.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi ASX po face liftingu
Mitsubishi ASX po face liftingu
Mitsubishi ASX przeszło gruntowny face lifting. Mocno zmieniony wygląd ma osłodzić oczekiwanie na nowy model.