1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Suzuki Jimny wraca do oferty jako ciężarowy

Suzuki Jimny wraca do oferty jako ciężarowy

Suzuki wprowadza na rynek nową, dwuosobową wersję modelu Jimny, który do tej pory odniósł tak wielki sukces, że fabryka nie nadąża z realizacją zamówień.

Suzuki Jimny wraca do oferty jako ciężarowy

Już od premiery w 2018 roku Suzuki Jimny przyciągał swoimi wyjątkowymi właściwościami prywatnych użytkowników, a także profesjonalistów poszukujących niezawodnego i dzielnego samochodu do jazdy w najtrudniejszych warunkach drogowych.

W związku z zaostrzonymi od 2021 roku normami emisji spalin, Suzuki musiało jednak podjąć decyzję w związku z faktem, że silnik 1.5 Jimny'ego emituje znacznie więcej dwutlenku węgla na kilometr, niż wymagają nowe przepisy. Żeby nie płacić sporych kar, Suzuki miało trzy wyjścia - wycofać model z oferty, zmienić silnik na nowocześniejszy lub przerobić małą terenówkę na dwuosobowe auto z homologacją dostawczą.

Pierwsze rozwiązanie byłoby niezrozumiałe, jako że auto ma dopiero dwa lata i jest komercyjnym sukcesem. Zmiana silnika z prostego, wolnossącego 1.5 na nowoczesną hybrydę wiązałoby się z kolei z dużymi kosztami. Trzecie rozwiązanie wydaje się być natomiast idealne, bo w ten sposób auto wciąż będzie dostępne na rynku, a - umówmy się - tylna kanapa była i tak rzadko używana przez właścicieli, bo zabierała całe miejsce w bagażniku, oferując minimum miejsca dla dwóch osób.

Suzuki Jimny w wersji z homologacją ciężarową zapewnia sporą przestrzeń bagażową z płaską podłogą i bezpieczną przegrodą.

Najważniejsze cechy Suzuki Jimny z homologacją ciężarową

Doskonałe właściwości terenowe

Suzuki Jimny w wersji z homologacją ciężarową oferuje takie same, ponadprzeciętne właściwości terenowe i rozwiązania, jak w wersji osobowej – ramę nośną, 3-wahaczowe, sztywne zawieszenie osi ze sprężynami śrubowymi i napęd na cztery koła ALLGRIP PRO z przekładnią redukcyjną.

Praktyczna przestrzeń bagażowa

Aby zwiększyć funkcjonalność, przestrzeń bagażowa w wersji ciężarowej ma pojemność 863 litrów, czyli o 33 litry więcej niż wersja osobowa ze złożonymi oparciami siedzeń. Płaska podłoga pozwala efektywnie wykorzystać przestrzeń bagażową, a przegroda zapewnia bezpieczeństwo i zapobiega przemieszczaniu się ładunku do kabiny pasażerskiej.

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa

Jimny w wersji ciężarowej jest wyposażony w te same systemy bezpieczeństwa, co wersja osobowa, włączając system Dual Sensor Brake Support (DSBS) zapobiegający kolizji poprzez automatyczne uruchomienie hamulców, układ wspomagania ruszania na wzniesieniu oraz wspomaganie zjazdu ze wzniesienia. Do listy standardowego wyposażenia dołączył system eCall - funkcja szybkiego powiadamiania służb ratunkowych o wypadku.

Cen Suzuki Jimny w wersji dwuosobowej jeszcze nie znamy, ale ma być nieco tańszy od dotychczasowego modelu. Kontynuacja sukcesu wydaje się zatem być tylko kwestią czasu i - oczywiście - dostępności auta w salonach.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki Jimny
Suzuki Jimny
Cena podstawowa już od: 90 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-3dr.

Podobne wiadomości:

Prezes Suzuki Motor Poland w Radzie Nadzorczej Korony Kielce

Prezes Suzuki Motor Poland w Radzie...

Aktualności 2020-10-06

Ford Ranger wzmocni flotę straży pożarnej

Ford Ranger wzmocni flotę straży pożarnej

Aktualności 2021-10-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Fiesta po face liftingu
Ford Fiesta po face liftingu
Ford Fiesta pojawił się w nowej, odświeżonej wersji. Jednocześnie debiutuje sportowa Fiesta ST. Oto, co się zmieniło.