mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki Moto Szkoła

Suzuki Moto Szkoła

Suzuki Motor Poland przy współpracy z Automobilklubem Polskim uruchamia specjalny projekt: "Suzuki Moto Szkoła". Jest to program, który ma na celu doskonalenie techniki jazdy motocyklem.

Aby uczestniczyć w zajęciach należy posiadać prawo jazdy kategorii A. Szkolenie jest dostępne dla wszystkich chętnych spełniających ten warunek, zaś klienci Suzuki dodatkowo mogą liczyć na specjalne warunki cenowe uczestnictwa w SMS.
 
"Zajęcia prowadzone w ramach SMS są nastawione na zwiększenie bezpieczeństwa właścicieli jednośladów, które stają się w Polsce coraz bardziej popularne." – mówi Paweł Iwanicki z Suzuki Motor Poland – "Czym innym jest bowiem zdanie egzaminu na prawo jazdy, a czym innym umiejętność reagowania na nietypowe okoliczności na drodze. Motocyklista, który pod okiem instruktora nauczy się np. wykonywać ćwiczenie z hamowania awaryjnego z ominięciem niespodziewanej przeszkody, w analogicznej sytuacji na drodze wybierze reakcję najlepszą z możliwych, co zwiększa bezpieczeństwo wszystkich uczestników takiego zdarzenia."

Szkolenie prowadzone przez instruktorów Automobilklubu obejmuje także teorię, ale główny nacisk położony jest na doskonalenie umiejętności praktycznych. Uczestnicy mogą przećwiczyć m.in. wykorzystywanie obu hamulców w zależności od sytuacji drogowej, bezpieczne pokonywanie zakrętów, wywoływanie i opanowanie uślizgów tylnego koła, pokonywanie podstawowych przeszkód terenowych. Szkolenie może odbywać się na motocyklach Suzuki udostępnionych przez Szkołę lub motocyklach należących do uczestników.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.