1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Suzuki Swace – kompaktowe kombi od Toyoty

Suzuki Swace – kompaktowe kombi od Toyoty

Suzuki Swace to nowy model w ofercie marki, będący zarazem drugim autem dostarczonym Suzuki w ramach współpracy z Toyotą.

Suzuki Swace – kompaktowe kombi od Toyoty

Od dawna wiadomo, że Suzuki i Toyota nawiązały współpracę, która, w dużym skrócie mówiąc, daje Toyocie dostęp do rynku indyjskiego, gdzie Suzuki dzieli i rządzi, natomiast Suzuki otrzymuje dwa hybrydowe modele, które pomogą obniżyć średnia emisję dwutlenku węgla dla całej floty tego producenta.

W ten sposób na rynek wejdzie pokazany niedawno Suzuki Across, czyli Toyota RAV4 Plug-in Hybrid, a także prezentowany właśnie Suzuki Swace, który jest niczym innym, jak Toyotą Corollą Touring Sports – kombi z napędem hybrydowym.

Suzuki Swace – nadwozie i wnętrze

O wyglądzie Suzuki Swace nie trzeba w zasadzie wiele pisać, bo styliści ograniczyli się do zmiany logotypu, przeniesienia go nad atrapę chłodnicy i przeprojektowania kształtu grilla – który swoją drogą chyba nieco lepiej wygląda właśnie w wersji Suzuki, ale to oczywiście kwestia gustu.

Swace będzie dostępny w palecie siedmiu kolorów nadwozia: White Pearl Crystal Shine, Super White, Precious Silver, Black Mica, Dark Blue Mica, Phantom Brown Metallic i Oxide Bronze Metallic.

W kabinie Suzuki Swace zmian jest nawet mniej, bo ograniczają się do zamiany logo na kierownicy. Nawet tapicerka pokazana na pierwszych zdjęciach jest identyczna z tą, jaka jest oferowana przez Toyotę.

Pokrewieństwo z modelem Toyoty bynajmniej nie jest wadą, a raczej zaletą, bowiem Corolla jestprawdziwym rynkowym bestsellerem, bardzo dopracowanym samochodem, a w wersji z napędem hybrydowym jest dodatkowo bardzo oszczędna. Nie mówiąc o tym, że w wersji Touring Sports, czyli kombi, oferuje ogromny bagażnik o pojemności 596 litrów.

Suzuki Swace – silnik i napęd

Układ hybrydowy w modelu Swace łączy mocny silnik elektryczny z silnikiem benzynowym o pojemności 1,8 litra, specjalnie zaprojektowanym na potrzeby tego połączenia, gwarantując płynną jazdę z dynamicznym przyspieszaniem połączonym z niskim zużyciem paliwa i emisją CO2.

Układ hybrydowy napędza Swace za pomocą silnika elektrycznego, silnika spalinowego lub obu jednostek jednocześnie, w zależności od warunków jazdy. Łączna moc systemowa sięga 122 KM, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 11,1 sekundy.

Suzuki Swace pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Ceny poznamy niebawem, być może jeszcze we wrześniu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki napęd hybrydowy hybryda premiera

Podobne wiadomości:

Mercedes Klasy C - premiera

Mercedes Klasy C - premiera

Aktualności 2021-02-24

Nowa Skoda Fabia – premiera wiosną 2021

Nowa Skoda Fabia – premiera wiosną 2021

Aktualności 2021-02-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Caddy 5 Maxi z Volkswagen Poznań
Volkswagen Caddy 5 Maxi z Volkswagen Poznań
Seryjna produkcja Volkswagena Caddy piątej generacji ruszyła w zakładach Volkswagen Poznań w październiku roku 2020. Teraz uruchomiono montaż największej odmiany – Caddy 5 Maxi.