1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Suzuki Swift Hybrid – nowy napęd hybrydowy

Suzuki Swift Hybrid – nowy napęd hybrydowy

Suzuki Swift po face liftingu zyskuje odświeżony wygląd nadwozia, ale przede wszystkim pod maskę trafi zmodyfikowany napęd typu mild hybrid.

Suzuki Swift Hybrid – nowy napęd hybrydowy

Suzuki Swift w najnowszej odsłonie zmienił się niewiele. Najbardziej zauważalną nowością jest zmieniona atrapa chłodnicy, o innym wypełnieniu, z dodatkową poziomą, chromowaną listwą między logo a tablicą rejestracyjną. Producent dodał tez nowy wzór felg aluminiowych i nowe dwukolorowe kombinacje kolorów nadwozia, a także srebrne elementy dekoracyjne w kabinie.

Jeśli chodzi o wyposażenie, to już w podstawowej wersji nowego Swifta znajdziemy systemy zwiększające bezpieczeństwo, których nie było wcześniej, a od wersji Premium Plus dochodzi kilka nowości, takich jak funkcja rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition), monitor martwego pola (Blind Spot Monitor) czy funkcja zapobiegania zjeżdżaniu z pasa ruchu (Lane Departure Prevention).

Suzuki Swift – silnik 1.2 mild hybrid

Suzuki Swift po face liftingu otrzymuje nową generację silnika 1.2 DualJet o oznaczeniu K12D, zastępującą dotychczasowy wariant K12C. Napęd korzysta z 12-woltowego układu mild hybrid 12V SHVS z akumulatorem litowo-jonowym o większej pojemności – zamiast 3 Ah mamy teraz 10 Ah.

Podczas hamowania układ hybrydowy przekształca energię kinetyczną w energię elektryczną, która jest magazynowana w akumulatorze litowo-jonowym. W kolejnym kroku energia jest wykorzystywana przez urządzenie ISG z funkcją silnika elektrycznego do wspomagania silnika spalinowego podczas przyspieszania, co wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa.

Modyfikacje obcięły nieco mocy i momentu obrotowego, dodając około sekundę na czasie przyspieszenia od 0 do 100 km/h. Zamiast dotychczasowych 90 KM Swift Hybrid ma teraz moc 83 KM przy tej samej prędkości obrotowej 6000 obr./min. Z kolei maksymalny moment obrotowy silnika spalinowego spadł z 120 do 107 Nm, ale tutaj korzyścią jest lepszy przebieg krzywej momentu, który maksymalną wartość osiąga przy 2800 obr./min, a nie jak wcześniej dopiero przy 4400 obr./min.

Suzuki Swift Hybrid w modelu z 5-biegową skrzynią manualną kosztuje od 52 900 zł, natomiast wersja z przekładnia CVT kosztuje od 57 900 zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki Swift
Suzuki Swift
Cena podstawowa już od: 55 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Opel Astra – co wiemy o 6. generacji

Nowy Opel Astra – co wiemy o 6. generacji

Premiery 2021-09-08

Mitsubishi L200 Stark w Polsce

Mitsubishi L200 Stark w Polsce

Premiery 2021-09-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak oszczędnie jeździć hybrydą?
Jak oszczędnie jeździć hybrydą?
Hybrydy są przyjazne dla środowiska i dla portfela – warto wiedzieć, jak wykorzystać ich pełny potencjał i jeździć nimi jeszcze oszczędniej.