mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki producentem nowych silników V-6

Suzuki producentem nowych silników V-6

Suzuki Motor Corporation i General Motors Corporation zawarły umowę, na mocy której SMC będzie producentem nowych modeli silnika V6, zaprojektowanego przez GM.

Suzuki producentem nowych silników V-6

"Przemysł samochodowy doświadcza bardzo ostrej walki konkurencyjnej w skali całego świata" – powiedział Osamu Suzuki, prezes i dyrektor zarządzający firmy SMC. Partnerstwo z GM oraz wspólna produkcja nowego silnika pozwoli nam zwiększyć zyski dzięki efektowi synergii i redukcji kosztów."

Współpraca SMC z GM rozpoczęła się w roku 1981, a jej rozwinięciem były globalne umowy w obszarach rozwoju produktów, produkcji i dystrybucji.

"Nasza współpraca z SMC opiera się na partnerstwie, którego celem jest powstawanie wartości dodanej dla klientów i akcjonariuszy obu firm." – powiedział Rick Wagoner, prezes i dyrektor zarządzający GM.

Nowy aluminiowy silnik V-6 wyposażony będzie w dwa wałki rozrządu w każdej z dwóch głowic oraz 4 zawory na każdy cylinder. Kąt rozchylenia dwóch rzędów cylindrów wyniesie 60 stopni. Wersje silników w zakresie pojemności od 2,8 do 3,6 litra będą wykorzystywały najnowsze technologie, łącznie ze zmiennymi fazami rozrządu. GM wprowadziło silnik V-6 w swoich modelach z 2004 roku, a obecnie produkuje ten typ silników w St. Catharines (Kanada) i Holden Port Melbourne (Australia).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi obniża ceny nawet o 41 tys. zł
Mitsubishi obniża ceny nawet o 41 tys. zł
W polskich salonach marki Mitsubishi ruszyła wyprzedaż aut z rocznika 2018. Zniżki sięgają nawet 41 tys. złotych.