mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Światowa premiera Setry S 415 GT

Światowa premiera Setry S 415 GT

Setra obecna jest na tegorocznej Międzynarodowej Wystawie Pojazdów Użytkowych IAA wraz z dziesięcioma eksponatami, zajmując w hali 16 powierzchnię 2.550 m kw.

Światowa premiera Setry S 415 GT

Na tegorocznych targach IAA Setra po raz pierwszy prezentuje szerokiej rzeszy ekspertów z całego świata wszystkie cztery pojazdy serii ComfortClass 400. Na firmowym stoisku w hali 16 można obejrzeć obok nowego modelu S 415 GT również modele S 415 GT-HD długości 12.200 mm, S 416 GT-HD długości 13.020 mm oraz S 417 GT-HD długości 14.050 mm. Szef marki Setra, Werner Staib zapewnia, że "model S 415 GT spełnia wszystkie wymagania stawiane autobusom międzymiastowym, mając przy tym elementy wyposażenia charakterystyczne dla autobusów turystycznych". Dzięki zastosowaniu nowej koncepcji pojemnościowej, wprowadzonej po raz pierwszy właśnie w serii ComfortClass 400, nowy pojazd został wydłużony do 12.200 mm. Umożliwiło to m.in. poszerzenie przejścia w przednich drzwiach, przyczyniając się jednocześnie do zwiększenia przepływu pasażerów, a więc i do poprawy ekonomiki eksploatacyjnej pojazdu. Dzięki temu możliwy jest bezproblemowy montaż nowoczesnych systemów pobierania opłat za przejazd. Powiększone zostało też miejsce pracy kierowcy. Oznacza to bardziej efektywne ukształtowanie przestrzeni, co stwarza lepszą dostępność elementów obsługi i prowadzi z kolei do tego, że kierowca bezpieczniej porusza się po drodze.

Seria TopClass 400 reprezentowana jest przez model Setra S 411 HD długości 10.100 mm. Ta "najmniejsza" Setra ma wyposażenie godne VIP-ów i jest przeznaczona do ekskluzywnych podróży klubowych. W Hanowerze można obejrzeć także trzyosiowy model Setra S 416 HDH długości 12.990 mm, który oferuje 50 miejsc pasażerskich nawet w klasie czterogwiazdkowej. "Największy" spośród modeli Setra to autobus dwupokładowy, model S 431 DT długości 13.890 mm. Na targach IAA można go podziwiać z ekskluzywnym wyposażeniem w stylu "Bistro".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.