1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Światowa premiera nowego Maserati MC20 Cielo

Światowa premiera nowego Maserati MC20 Cielo

Supersportowy samochód MC20 teraz także spyder: Maserati przedstawia MC20 Cielo, maszynę jedyną w swoim rodzaju – maszynę, która zapewnia osiągi prawdziwego supersamochodu i daje holistyczną, angażującą przyjemność, jakiej nie zna jeszcze świat motoryzacji.

Światowa premiera nowego Maserati MC20 Cielo

Szczególne cechy nowego spydera zdradza już sama nazwa MC20 Cielo: MC to skrót od Maserati Corse („Wyścigi”), 20 odnosi się do roku 2020, który rozpoczął nową epokę w historii marki, a Cielo („niebo”) podkreśla fakt, że jest to model stworzony dla przyjemności z jazdy pod gołym niebem – przy zachowaniu wszystkich przywilejów odmiany coupé. Wyposażone w silnik V6 Nettuno nowe MC20 Cielo oferuje idealne połączenie sportowego charakteru i luksusu. To zasługa unikalnej w segmencie specyfikacji, na czele z innowacyjnym składanym szklanym dachem.

Model wyposażono w najnowocześniejsze okno elektrochromowe (inteligentne szkło), którego przepuszczalność światła można natychmiast zmienić za dotknięciem przycisku na centralnym ekranie – i wybrać przeźroczystość lub nieprzeźroczystość. To efekt wykorzystania dyspersyjnego polimeru ciekłokrystalicznego (PDLC). Dach jest również najlepszy w swojej klasie pod względem izolacji termicznej oraz szybkości otwierania i zamykania – operacja w jedną lub drugą stronę trwa zaledwie 12 sekund.

Opracowany w Laboratorium Innowacji Maserati i produkowany w historycznej fabryce przy Viale Ciro Menotti nowy spyder – podobnie jak wersja coupé – jest w 100% „made in Italy” i w 100% „made in Modena”. MC20 Cielo waży o zaledwie 65 kg więcej niż coupé. To rezultat skrupulatnej, precyzyjnej pracy na poszczególnych etapach projektowania. Oprócz wyjątkowego stosunku masy do mocy podwozie z włókna węglowego (takie samo dla wszystkich trzech zaplanowanych konfiguracji: coupé, spydera i przyszłej wersji elektrycznej) gwarantuje bezkompromisową sztywność skrętną, oferując połączenie nadzwyczajnego prowadzenia na drodze oraz na torze.

Nowy Spyder to samochód o eleganckim, a jednocześnie bardzo sportowym wyglądzie. Tu nic nie jest zbędne – wszystko ma swoją funkcję. Jedynym ustępstwem na rzecz efektu „wow” są unoszone do góry drzwi, tak jak w supersportowym samochodzie MC20. Zapewniają one znacznie łatwiejszy dostęp do kabiny i ułatwiają wysiadanie, a także eksponują karbonowy kokpit i całkowicie demaskują przednie koło samochodu.

Z estetycznego punktu widzenia premierowa wersja wyróżnia się nowym trójwarstwowym lakierem metalizowanym Acquamarina, dostępnym w ramach programu personalizacji Maserati Fuoriserie. To kolor, który współgra ze światłem, prezentując się w zaskakujący sposób. Bazą jest tu inspirowana wyścigami pastelowa szarość, nawiązująca do sportowego DNA MC20. Towarzyszy jej opalizująca akwamarynowa mika, która ożywia odcień.

Specyfikację nowego modelu wzbogaca szeroka gama aktywnych systemów bezpieczeństwa. Oprócz czujników parkowania, kamery cofania i monitorowania martwego pola dostępnych w MC20 od roku modelowego 2022 nowy spyder wprowadza autonomiczne awaryjne hamowanie, informacje o znakach drogowych oraz zestaw kamer 360°.

Na życzenie MC20 Cielo może oferować opcjonalne nagłośnienie Sonus faber High Premium. Samochodowy system audio z MC20 Coupé, nagrodzony przez EISA, został specjalnie zoptymalizowany pod kątem wyjątkowych potrzeb akustycznych i aranżacji kabiny spydera. 12 głośników rozmieszczono tak, aby uzyskać naturalne brzmienie wyróżniające systemy audio Sonus faber.

Tematy w artykule: Maserati auta sportowe premiera

Podobne wiadomości:

Maserati wprowadza 10-letnią gwarancję

Maserati wprowadza 10-letnią gwarancję

Aktualności 2022-08-03

Honda Civic Type R – oficjalna premiera

Honda Civic Type R – oficjalna premiera

Premiery 2022-08-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!