mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Tegoroczne święta się skończyły, a więc czas na podsumowania. Przez trzy dni doszło na polskich drogach do 167 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 210 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 545 nietrzeźwych kierowców.

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych
Dla policjantów ruchu drogowego okres świąt to czas intensywnej pracy. Policjanci nie tylko kontrolowali prędkość, ale też stan trzeźwości kierujących. Używano wideorejestratorów zainstalowanych w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego".

Przeglądając statystyki z kilku ubiegłych lat, można wyciągnąć wniosek, że tegoroczne statystyki nie są najgorsze. Święta Bożego Narodzenia w 2015 roku zakończyły się 177 wypadkami, w których zginęło 18 osób, a 246 było rannych. W zeszłym roku zatrzymano też 735 kierowców jadących na podwójnym gazie. Lepiej było tylko w 2012 roku.

Spośród trzech dni najgorszym był drugi dzień świąt, w którym zginęło aż 11 osób. Natomiast 24 i 25 grudnia zginęło 7 osób. Policjanci tłumaczą, że główną przyczyną wypadków były trudne warunki na drogach spowodowane opadami deszczu i wiatrem.

Za kilka dni koniec roku, ale tym razem nie będzie połączony z długim weekendem, co powinno wpłynąć pozytywnie na liczbę wypadków na drogach. W ostatni przełom roku  policja złapała 117 pijanych kierowców, a w wypadkach zginęło 6 osób.
Tematy w artykule: policja wypadki wypadek drogowy

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.