mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sześciu Polaków na Eurospeedway!

Sześciu Polaków na Eurospeedway!

Kolejna runda VW New Beetle Cup

Po raz pierwszy w historii na niemieckim torze Eurospeedway Lausitzring w wyścigu New Beetle Cup wystartuje aż sześciu polskich kierowców. Puchar nowego „Garbusa” to walka 25 identycznych aut z silnikiem V6 i mocą 204 KM.

W polskiej ekipie wystartuje Mistrz Polski w Pucharze Alfa Romeo Robert Kisiel, który ten start traktuje jako przygotowanie do przyszłorocznych występów na europejskich torach wyścigowych. Przypomnijmy, że w New Beetle Cup Robert staruje na specjalne zaproszenie organizatora, samochodem przygotowanym dla niego przez dział sportu Volkswagena.

Robert Kisiel:

- Występ na Eurospeedway traktuję bardzo poważnie. Jest to dla mnie wspaniałą możliwość porównania umiejętności z kierowcami z Europy oraz okazja do poznania nowego toru. Moje przyszłoroczne plany są bardzo poważne i w zasadzie wszystko już teraz podporządkowuję startom w roku 2003.

Rozważam kilka wariantów przyszłorocznych startów. Pierwszą wersją jest uczestnictwo w mistrzostwach Europy samochodów turystycznych za kierownicą wyczynowej Alfy Romeo 156 GTA. Druga zakłada występy w mistrzostwach FIA GT w jednym z zagranicznych zespołów lub w polskim teamie, który jest w trakcie powstawania. Biorę także pod uwagę propozycję startów w Trofeo Maserati – nowym cyklu wyścigów, który będzie poprzedzał większość eliminacji Formuły 1. Być może także w przyszłym roku pojawię się w cyklu VW New Beetle Cup. Właśnie tym planom podporządkowane są nasze przygotowania i tegoroczne starty za granicą.

Tor Eurospeedway, na którym w sobotę i niedzielę 31.08-1.09 wystartuje nasz ekipa, położony jest 60 km od granicy z Polską, nieopodal Drezna. Dla widzów jest to wspaniała okazja do obejrzenia ciekawych wyścigów (poza VW Beetle pojadą także: V8 Star, Puchary Yarisa, Pumy, Clio oraz auta turystyczne) oraz kibicowania silnej polskiej grupie startujących kierowców.

Podczas tych zawodów będą ścigać się także Maciej Stańco, Jacek Henschke, Adam i Marcin Gładyszowie oraz Jakub Kurowski.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.