mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szesnastu wspaniałych

Szesnastu wspaniałych

Szesnaście osób z całej Polski zakwalifikowało się do półfinału międzynarodowego konkursu West Race Day, w którym główną nagrodą jest poprowadzenie bolidu Formuły 1 zespołu West McLaren Mercedes.

Grupa półfinalistów została wyłoniona podczas eliminacji konkursu, które odbyły się 17 lipca w Warszawie. "Udział w jedynym konkursie na świecie, który daje kierowcy – amatorowi szansę na poprowadzenie bolidu Formuły 1 to wspaniała przygoda, nie spodziewałem się, że kiedykolwiek wezmę udział w takim wydarzeniu a jednak udało się i ogromnie się z tego cieszę" – mówił Rafał Dobrzyński z Zielonej Góry, jeden z półfinalistów.

Eliminacje rozpoczęły się o godzinie 10.00 i trwały sześć godzin. Kandydaci na kierowców Formuły 1 musieli zmierzyć się z kilkoma zadaniami, z których najtrudniejszy był sprawdzian z języka angielskiego prowadzony w formie rozmowy. Jedną z konkurencji była jazda gokartami, w której były brane pod uwagę umiejętności a nie szybkość jazdy. Do końcowej punktacji był zaliczany także test wiedzy na temat Formuły 1, który kandydaci dołączali do kuponów zgłoszeniowych. Ponieważ warunkiem zakwalifikowania się do półfinału był dobry stan zdrowia każdy z uczestników został poddany badaniu lekarskiemu.

Wyniki eliminacji zostały ogłoszone o godzinie 17.00. Na półfinał konkursu do Austrii pojedzie 16 osób pochodzących z 12 województw. Inaczej niż w poprzednich dwóch edycjach konkursu, w tegorocznej grupie półfinalistów nie ma ani jednej kobiety.

Półfinał odbędzie się 25 lipca na najnowszym obiekcie szkoleniowym ośrodka Test&Training w Melk k/Wiednia. Półfinaliści będą mieli niepowtarzalną okazję jeżdżenia wysokiej klasy samochodami osobowymi. Treningi na m.in. płycie poślizgowej i trolejach będą prowadzone przez profesjonalnych instruktorów oraz przez kierowców rajdowych. Po kilku konkurencjach konkursowych zostanie wyłoniony najlepszy zawodnik, który będzie reprezentował nasz kraj w międzynarodowym finale konkursu w Brnie.

Zwycięzcę półfinału czeka udział w czterodniowym finale w Brnie, który jest wielką rewią Formuły 1 z udziałem kierowców zespołu West McLaren Mercedes – Davida Coultharda, Kimiego Raikkonena, Alexa Wurza i Pedro de la Rosy. Dwa lata temu główną nagrodę wygrał Węgier, w ubiegłym roku za sterami bolidu West McLaren Mercedes zasiadł Rosjanin. W tym roku czas na Polaka – zapowiadają półfinaliści konkursu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.