mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szpot hipermarket samochodowy

Szpot hipermarket samochodowy

W ciągu miesiąca działalności pierwszego w Polsce hipermarketu samochodowego w Swarzędzu pod Poznaniem sprzedano 90 samochodów, a 150 kupiono.

Bilans funkcjonowania Szpot hipermarketu samochodowego w pierwszym miesiącu jest niemal absolutnie zgodny z oczekiwaniami. Po stronie zakupu znajduje się 150 samochodów i 90 po stronie sprzedaży. Warto wiedzieć, że zainteresowanie klientów hipermarketem było o wiele większe. Wykonano 300 ocen technicznych, jednak części samochodów nie zakupiono z powodu złego stanu technicznego czy choćby minimalnych wątpliwości co do wiarygodności przedstawionych dokumentów pochodzenia pojazdu.
Uruchomienie pierwszego w Polsce hipermarketu samochodowego to efekt analiz zachowania się polskiego rynku na przestrzeni kilku minionych lat. Założenia nowego projektu były następujące: pozyskanie stabilnych źródeł finansowania, czyli GMAC Bank Polska S.A., pozyskanie stałych źródeł dostaw samochodów, czyli współpraca z Futura Leasing S.A., Prime Car Management S.A. oraz Europejskim Funduszem Leasingowym, a także rzetelne poinformowanie potencjalnych klientów o możliwości zbycia lub nabycia samochodu używanego z pełną gwarancją bezpieczeństwa transakcji oraz płatności gotówkowej. Temu ostatniemu służy zakrojona na szeroką skalę i trwająca aktualnie kampania medialna.
Każdy samochód przed zakupem do hipermarketu przechodzi badania w stacji serwisowej oraz jazdę próbną z udziałem firmowego doradcy technicznego. We wszystkich zakupionych pojazdach wymieniany jest olej oraz filtr oleju. W każdym wymagającym tego przypadku wymieniane są także: klocki hamulcowe, żarówki oraz dokonywane są naprawy blacharsko-lakiernicze. Ponadto osoba, która sprzedała samochód do hipermarketu, zostaje bezpłatnie odwieziona do domu. Dzięki wsparciu GMAC Bank Polska (b. Opel Bank), samochody kupowane są od klientów za gotówkę. GMAC Bank jest gotów nie tylko finansować projekt hipermarketu, ale także udzielać kredytów na zakup aut przez dealerów i ich klientów. "Rynek aut używanych w Polsce jest bardzo rozdrobniony - mówi Mirosław A. Bieszki, Prezes GMAC Banku. - Aby finansować obrót samochodami w komisach, musielibyśmy sprawdzać każdy z nich, a to dla nas zbyt duże koszty. Hipermarket samochodowy pomoże skonsolidować rynek samochodów używanych w Polsce".
Nowy projekt wiąże się z dużymi zmianami organizacyjnymi w Szpot Sp. z o.o. Zatrudnienie wzrosło o 12 osób, a prawdopodobnie niebawem zostanie uruchomiona druga zmiana serwisowa, co także spowoduje konieczność przyjęcia nowych pracowników. Szpot hipermarket samochodowy jest otwarty 7 dni w tygodniu w godzinach od 8.00 do 20.00.
Plany rozwojowe oznaczają jeszcze większą penetrację rynku nie tylko w Wielkopolsce, ale także poza granicami naszego kraju. Z opinii klientów odwiedzających hipermarket jednoznacznie można wywnioskować, iż takiego poziomu obsługi, pełnego bezpieczeństwa transakcji i bogatej oferty od dawna oczekiwali.
Szpot hipermarket samochodowy to pionierskie przedsięwzięcie na rynku samochodów używanych w Polsce, podnoszące znacznie poziom usług w tym sektorze (sprawdzone pochodzenie samochodów, dobra jakość techniczna, płatność gotówkowa). Taka koncepcja sprawdziła się w innych krajach europejskich, np. w Czechach. Idea przedsięwzięcia narodziła się przed rokiem, a u jej podłoża legły wizyty prezesa Zarządu Szpot Sp. z o.o. w kilku krajów Europy Zachodniej i Południowej. Wszędzie tam od lat rynek samochodów używanych rozwija się znacznie dynamiczniej niż rynek samochodów nowych. Wszędzie tam powstały firmy wyspecjalizowane w obrocie pojazdami używanymi, obejmujące swym zasięgiem także teren całego kraju. Takie firmy są w stanie skupić i sprzedać rocznie ponad 30 000 samochodów.

Komentuj:

~Machulka Małgorzta 2007-02-26

witam mam na imię Małgorzata.Ni podobająmi sięwasze samochody gdyż są dla mnie za małe.Nie mieszczą mi się okulary. Trzymj bąka w dupie, niech nie lata po chalupie

~Caban 2006-11-06

jestem z piask kolo lublina.może wyposażylibyście samochody w sierść kocią.pozdrawiam wszystkie koty.MIAŁ!!!!!

~Crazy 2006-10-24

Lubię jeżdzić do salonów samochodowych gdyż mam możliwość obejrzenia samochodu. Lubię szybkie i sportowe fury. yo yo ziomale

~Borowiec 2006-10-23

Dlaczego nie produkujecie traktorów?????????

~Szpota 2006-10-23

Myśle, że te samochody są super gdyż maja nazwe identycznąjak moje nazwisko pozdrawiam Kisse Bis Bald

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.