mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szukamy kierowcy Formuły 1

Szukamy kierowcy Formuły 1

Rusza druga edycja międzynarodowego konkursu West Race Day.

West Race Day to jedyny konkurs na świecie, który umożliwia realizację marzenia milionów fanów Formuły 1 - zasiąść za kierownicą i samodzielnie poprowadzić wyścigowy bolid. Grono tych, którym się to udało jest bardzo wąskie - kierowców Formuły 1 jest mniej niż kosmonautów. W ubiegłorocznej edycji konkursu blisko tego celu był Lublinianin Robert Zdanowicz, który wziął udział w finale konkursu. To była przygoda mojego życia - mówi Robert - siedziałem w bolidzie zespołu West McLaren Mercedes, spotkałem się z kierowcami zespołu - David Coulthard ściskał mi rękę, a Alex Wurz objaśniał jak się prowadzi bolid. Poznałem też ekipę techniczną, która obsługuje wyścigi Formuły 1. To było fantastyczne!

Aby zasiąść za kierownicą samochodu rozwijającego na torze prędkość do 358 km/godz i przyspieszającego do 200 km/godz. w przeciągu 5 sekund trzeba przejść przez trzystopniowe eliminacje. Do pierwszego etapu konkursu można zgłosić się wysyłając kupon drukowany w 24 i 25 numerze tygodnika Auto Świat i w bieżącym oraz kolejnym numerze tygodnika Gala a także na stronie internetowej www.westraceday.com.pl (termin nadsyłania kuponów upływa 5 lipca). O zakwalifikowaniu się do eliminacji decyduje spełnienie kryteriów formalnych określonych w regulaminie oraz najciekawsze rozwinięcie zdania "Chciałbym zostać kierowcą Formuły 1, ponieważ ...".

Eliminacje do konkursu odbędą się w połowie lipca w Warszawie. Spośród kilkudziesięciu uczestników zostanie wybranych piętnaście osób, które pojadą na półfinał konkursu do Wiednia. Ten kto najlepiej poradzi sobie z konkurencjami sprawdzającymi umiejętności kierowania samochodem będzie reprezentował nasz kraj w międzynarodowym finale w Brnie, gdzie spotka się z kierowcami zespołu West McLaren Mercedes. Jeżeli poszczęści mu się w walce z przedstawicielami innych krajów, zasiądzie w nagrodę za kierownicą samochodu West McLaren Mercedes. W ubiegłym roku zaszczytu tego dostąpił reprezentant Węgier, 27-letni Tamas Foeldi, który po przejechaniu pięciu okrążeń bolidem powiedział - To jest najpiękniejszy dzień w moim życiu, którego nigdy nie zapomnę.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.