mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szwedzki rząd pomoże fabryce Saaba

Szwedzki rząd pomoże fabryce Saaba

Szwedzki rząd oficjalnie ogłosił, iż zamierza udzielić pomocy ostatniej w kraju fabryce produkującej samochody marki Saab w wygraniu rywalizacji o produkcję kompaktowych modeli.

Problem pojawił się, gdy w zeszłym miesiącu władze GM ogłosiły, iż produkcja modeli średnich rozmiarów, obecnie podzielona w fabrykach Opla w Ruesselsheim i fabryce Saaba w Trollhaettan (obie marki wchodzą w skład koncernu GM) powinna być kontynuowana w jednej z tych fabryk. Wszystko oczywiście ze względu na oszczędności, gdyż GM Europe od kilku lat ponosi straty. Przeniesienie produkcji do jednej fabryki oznaczałoby dla drugiej bardzo duże zwolnienia, a nawet możliwość całkowitego zamknięcia zakładów.

Sven-Erik Soeder, sekretarz stanu w ministerstwie przemysłu, pracy i komunikacji oświadczył, iż rząd szwedzki uczyni bardzo dużo, aby fabryka w Trollhaettan przetrwała. Ponieważ przepisy unijne zabraniają bezpośredniego subsydiowania produkcji, pomoc rządowa dotyczyłaby rozwoju infrastruktury w okolicach fabryki, a także prowadzenia badań nad nowymi produktami. Soeder nie podał, ile pieniędzy rząd jest w stanie przeznaczyć na pomoc, jednak dodał, iż fabryka będzie musiała sama walczyć o przetrwanie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.