mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRANSSYBERIA 2003 - dzień 4

TRANSSYBERIA 2003 - dzień 4

Zadowoleni wjechaliśmy na ruchliwe ulice Moskwy i tu... zaczęło się piekło. Przepychanki na drodze, trąbienie, wyzwiska w języku rosyjskim, które, nie powiem, dość łatwo wpadają w ucho: ). Jeśli ktoś nie wierzy, że na trzypasmowej ulicy zmieści się sześć rzędów samochodów to zapraszam na moskiewskie ulice. Istny koszmar.

TRANSSYBERIA 2003 - dzień 4

Ostatnią noc spędziliśmy już w Moskwie. Wczoraj trochę za bardzo się rozpędziliśmy i wyprzedziliśmy kolumnę o jakieś 200 km, i do przepięknej stolicy Rosji dotarliśmy dzień wcześniej. Zadowoleni wjechaliśmy na ruchliwe ulice Moskwy i tu... zaczęło się piekło. Przepychanki na drodze, trąbienie, wyzwiska w języku rosyjskim, które, nie powiem, dość łatwo wpadają w ucho. Jeśli ktoś nie wierzy, że na trzypasmowej ulicy zmieści się sześć rzędów samochodów to zapraszam na moskiewskie ulice. Istny koszmar. Można powiedzieć, że pierwszy odcinek specjalny mamy już za sobą.
Po tych niezapomnianych przeżyciach udaliśmy się na Wasilewskij Spusk położony w okolicach Placu Czerwonego. Tam razem z resztą załóg uczestniczyliśmy w uroczystości rozpoczęcia rajdu. Mieszkańcy Moskwy przyjęli nas bardzo gorąco, obecni byli przedstawiciele władz, dziennikarze i inni znamienici goście. Dodatkowo mimowolnie staliśmy się uczestnikami obchodów święta herbaty i mieliśmy okazję spróbować prawdziwego rosyjskiego czaju. Wierzcie mi, nie tylko wygląda, ale i smakuje jak najmocniejsza czarna kawa, aż się w głowie kręci.
Gościnną Moskwę opuściliśmy wczesnym popołudniem i udaliśmy się w kierunku miasteczka Suzdal, gdzie miał być następny nocleg. Oboje z Andrzejem zauważyliśmy, że nastroje wszystkich załóg zrobiły się bardziej bojowe. Wszyscy ostro przygotowują się do dnia jutrzejszego, który ma być pierwszym poważnym sprawdzianem dla naszych samochodów i umiejętności nawigacyjnych. Konkurencja, którą mamy jutro rozegrać to jazda na orientację. Najważniejszy będzie GPS, mapa, no i oczywiście sprawnie się nimi posługujący pilot. Andrzej będzie miał duże pole do popisu, bardzo na niego liczę...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.