mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRANSSYBERIA - dzień 14

TRANSSYBERIA - dzień 14

W poniedziałek został rozegrany kolejny, czwarty już odcinek specjalny. Tym razem był to typowy wyścig na czas. OS mierzył 120 km i na całej długości biegł po "podziurawionym" szutrze przez liczne wzniesienia, skały i strome zjazdy.

W poniedziałek został rozegrany kolejny, czwarty już odcinek specjalny. Tym razem był to typowy wyścig na czas. OS mierzył 120 km i na całej długości biegł po „podziurawionym” szutrze przez liczne wzniesienia, skały i strome zjazdy. Wszystkie załogi bardzo obawiały się o swoje pojazdy, my oczywiście również. Nie sztuką jest osiągnięcie najlepszego czasu kosztem „zajechania” samochodu. Wszyscy mieliśmy na uwadze fakt, że po tym odcinku czeka nas jeszcze kilka tysięcy kilometrów do przejechania.
W rezultacie żadna załoga nie przejechała odcinka bezbłędnie. Najlepsze były załogi nr 5 i nr 20 z Rosji, a wśród Polaków załogi nr 15 i nr 17, które uzyskały jedynie po 5 punktów karnych. W drugiej grupie, oprócz nas (załoga nr 3), znalazły się zawodnicy teamu nr 6 i nr 8. W wyniku tej konkurencji dostaliśmy 10 punktów karnych i ostatecznie plasujemy się na IV miejscu w klasyfikacji generalnej.
Co ciekawe w pierwszej piątce są wszystkie załogi rosyjskie, które biorą udział w rajdzie (nr 1, 5, 20). Nie bez powodu zatem już kilkakrotnie chwaliłam ich przygotowanie. Jeszcze raz się powtórzę – robi wrażenie.
Po odcinku specjalnym wszyscy udaliśmy się do miejscowości Wierszyna, enklawy ludności polskiej na Syberii. Mieszkańcy, którzy ku naszemu zdziwieniu w większości bardzo dobrze mówili po polsku, zgotowali nam bardzo gorące przyjęcie. Były zabawy, konkursy recytatorskie i piosenki, a wieczorem impreza, podczas której obowiązkowo musieliśmy spróbować miejscowego samogonu. Ach ta rosyjska gościnność - jest chyba jeszcze większa niż polska...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.