mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRANSSYBERIA - dzień 19-20

TRANSSYBERIA - dzień 19-20

Piątkowy odcinek specjalny poszedł nam tak dobrze, że awansowaliśmy na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. W sobotę została rozegrana kolejna konkurencja - w ciągu 7 godzin mieliśmy pokonać trasę blisko 300 km.

TRANSSYBERIA - dzień 19-20

W sobotę została rozegrana kolejna konkurencja – w ciągu 7 godzin mieliśmy pokonać trasę blisko 300 km. Udało nam się tego dokonać w ciągu dokładnie 4 godzin i 43 minut, Bogu dzięki, bez żadnego uszczerbku dla samochodu i znowu bez punktów karnych. Zresztą ten odcinek prawie wszystkim poszedł idealnie. Widać, że jesteśmy już coraz bardziej zaprawieni w pokonywaniu trudności, jakie stawia nam bezkresna Syberia.
Wszystkie załogi radzą sobie nieźle, ale my z Andrzejem jesteśmy pod szczególnym wrażeniem Włodka Kubata (nr 17). Jeszcze chyba nigdy nie spotkałam nikogo tak zawziętego. Włodek ma wyjątkowego pecha, jego samochód ciagle dopadają awarie i właściwie połowę rajdu spędza leżąc na plecach pod autem lub grzebiąc pod maską. Naprawia jedną usterkę i jedzie dalej. Zdarza się kolejna – reperuje i znowu jest w trasie. Jesteśmy pełni podziwu dla tego zawodnika, ponieważ pomimo takiego pecha, humor i dobry nastrój go nie opuszczają. Strasznie trzymamy za niego kciuki.
Innym, godnym wspomnienia zawodnikiem jest motocyklista Darek Koradecki vel „Gagarin” (pseudonim otrzymał po tym jak wykonał swój lot z motocyklem). Wierzcie mi, że codzienne pokonywanie samochodem setek kilometrów jest bardzo męczące. Wyobraźcie sobie teraz przejechanie tej samej odległości motocyklem – to dopiero wyczyn. Zawodnicy jadący samochodami mają możliwość wypicia herbaty, posilenia się, a Darek nawet nie za bardzo może podrapać się po plecach. Podziwiam go tym bardziej, że jest motocyklistą dopiero od 14 miesięcy i właściwie Transsyberia jest dla niego chrztem bojowym. I na pewno nie jest to nisko postawiona poprzeczka.
O walorach jadących z nami zawodników mogłabym pisać i pisać. Jednak w związku z faktem, że na swój sposób jesteśmy na półmetku rajdu (liczba OS-ów), pora na małe podsumowanie.
Do tej pory pokonaliśmy około 10 000 km – przed nami jeszcze około 3500. Mamy za sobą 6 odcinków specjalnych, a kolejne 6 do pokonania. Wyniki po sześciu rozegranych odcinkach wyglądają następująco:
Kolejno miejsce, załoga i ilość punktów karnych
I. Załoga nr 5 - Andrej Kliouickoj, Viatcheslav Dobrovolski - 14
II. Załoga nr 3 – Martyna Wojciechowska, Andrzej Derengowski - 37
    Załoga nr 15 - Artur Owczarek, Tomek Malinowski - 37
III. Załoga nr 20 - Sergiej Petrov, Lioudmila Chiliaeva - 47
IV. Załoga nr 1 - Igor Dobrovolski, Peter Lisetsky, Evgeny Pryakhin - 120
V. Załoga nr 21 - Sławomir Dzięgała, Zbigniew Dulewicz - 149
VI. Załoga nr 4 - Adam Morawicz, Adam Urbaniak - 153
Nie wszystkie z czekających nas w ciągu najbliższych dni konkurencji są obowiązkowe, ponieważ odcinki robią się coraz trudniejsze i bardziej ekstremalne i jest duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie samochody sobie z nimi poradzą. My chcemy spróbować naszych sił we wszystkich 12 konkurencjach. Mamy nadzieję, że samochód wytrzyma…

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Proace w nowej wersji
Toyota Proace w nowej wersji
Toyota prezentuje model Proace w kolejnej wersji. Tym razem jest to praktyczna izoterma.