mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRANSSYBERIA - dzień 21

TRANSSYBERIA - dzień 21

Coraz bardziej dokuczliwa staje się pogoda, a dokładniej jej zmienność. Przebieramy się kilka razy dziennie. Zwariować można!

TRANSSYBERIA - dzień 21

Coraz bardziej dokuczliwa staje się pogoda, a dokładniej jej zmienność. Dziś obudził nas piękny, ciepły, słoneczny poranek, a już trzy godziny później musieliśmy grzebać w naszych bagażach w poszukiwaniu czapek i szalików. Potem był deszcz, trochę śniegu, a pod wieczór znowu się ociepliło. Przebieramy się kilka razy dziennie. Zwariować można!
Poniedziałkowa trasa, mimo, że bez odcinków specjalnych była dość trudna. Jakuckie drogi są wyjątkowo bogate w dziury i jedzie się koszmarnie. Z drugiej strony bardzo się cieszę, że tutaj jestem, ponieważ już od dłuższego czasu planowałam wyprawę do Jakucji, żeby zdobyć tzw. biegun zimna. Tutejsze tereny należą do najzimniejszych na świecie i właśnie w Jakucji zanotowano najniższą temperaturę. Nigdy nie myślałam, że dojadę na biegun zimna samochodem. Wprawdzie nie podczas najzimniejszej pory roku, ale zawsze.
Jutrzejszy (wtorkowy) odcinek specjalny został odwołany z powodu… zniknięcia drogi, po której miał się odbyć. Wiem, że brzmi to niewiarygodnie, ale trasa, którą jeszcze całkiem niedawno przejechał prarajd została zmyta przez deszcze i najzwyczajniej w świecie przestała istnieć. Już zdążyłam się przyzwyczaić do takich niespodzianek. Syberia coraz mniej mnie zaskakuje. Nie mogę się tylko nadziwić, że tereny tajgi i tundry, które zgodnie z moim wyobrażeniem powinny być zielone w rzeczywistości mają niesamowity kolor zardzewiałego złota. Musiałam przejechać ponad 10 tysięcy kilometrów, żeby się o tym przekonać, ale było warto…

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 3 – premiera
Nowa Mazda 3 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Mazda zaprezentowała nową generację modelu 3. Auto zachwyca wylądem, a pod maską kryje rewolucyjny silnik Skyactiv-X.