mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRANSSYBERIA - dzień 23

TRANSSYBERIA - dzień 23

Dzisiejszy dzień należał do wyjątkowo spokojnych. Cała nasza karawana zadomowiła się na barkach, którymi mamy dotrzeć do Chandygi. Po zejściu z promu mamy do pokonania dwa bardzo trudne odcinki.

TRANSSYBERIA - dzień 23

Dzisiejszy dzień należał do wyjątkowo spokojnych. Cała nasza karawana zadomowiła się na barkach, którymi mamy dotrzeć do Chandygi. Trzydzieści godzin – bo tyle będzie trwała podróż - to bardzo dużo czasu na przemyślenia i podsumowania minionych 23 dni.
Trudno w to uwierzyć, ale jeszcze całkiem niedawno nie było pewności, czy wystartujemy w tym rajdzie. Nie mieliśmy sponsorów, auto było „w rozsypce”, byłam tylko ja, Andrzej i ogromne chęci. Dziś jesteśmy już niecałe 2000 km od Magadanu, mamy dobrze przygotowany, do tej pory właściwie niezawodny, samochód w barwach Grupy Lotos, Carcade i innych firm, które w nas uwierzyły. Jestem im ogromnie wdzięczna, bo bez ich zaangażowania nasz udział w rajdzie Transsyberia pewnie wciąż pozostałby w sferze marzeń.
Przejechaliśmy już prawie 12 000 km, od 23 dni jesteśmy w drodze, pokonaliśmy 6 odcinków specjalnych. Brzmi to imponująco, chociaż i tak wiemy, że najtrudniejsze OS-y jeszcze przed nami i niejedno się może wydarzyć.
Po zejściu z promu mamy do pokonania dwa bardzo trudne odcinki. Pierwszy z nich – OS 8 to jazda na czas w bardzo trudnym terenie. Kręte drogi, oblodzone przełęcze górskie, niebezpieczne zwężenia i półki skalne, na których brak barierek - aż się włos na głowie jeży. Kolejny OS, nr 9 – przeprawa przez rzekę Kjubjume - jest nieobowiązkowy ze względu na dużą głębokość i silny nurt. Podczas obu konkurencji jesteśmy skazani tylko na siebie. Nie możemy liczyć na pomoc w zakresie napraw, ani w razie potrzeby wezwać pogotowia. Przy tym, co nas czeka, przejechane odcinki wydają się przysłowiową bułką z masłem…

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.