mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRANSSYBERIA - dzień 24

TRANSSYBERIA - dzień 24

W związku z faktem, że nasza załoga razem z sześcioma innymi samochodami nie zmieściła się na pierwszą barkę i musieliśmy czekać kilkanaście godzin na kolejny transport, mamy dość duże opóźnienie.

Pomimo opóźnienia, atmosfera jest wciąż rewelacyjna. Tym bardziej, że powiększyła nam się ekipa. W Jakucku dołączyły do nas dwie dziewczyny, jadące Nissanem. Razem z nami chcą dotrzeć do mety.
Podczas naszej podróży barką pobiłam kolejny rekord - usmażyłam jajecznicę z 60 jaj, kilograma cebuli i Bóg wie ilu pęt kiełbasy. W związku z faktem, że nie posiadamy patelni, która pomieściłaby taka ilość, użyłam wielkiego garnka, a do mieszania… łyżki do zmieniania opon. Tylko ona dała radę kopie jaj. Śmiechu było co niemiara, i co najważniejsze – wszystkim bardzo smakowało.
Wieczory zazwyczaj spędzamy w towarzystwie pozostałych uczestników rajdu. Bawimy się, śpiewamy piosenki i żeby nie zostać posądzonym o świętowanie bez okazji, zawsze wyznaczamy jedną osobę, która owego dnia rzekomo obchodzi urodziny. Wszystkie pieśni i toasty są na jej cześć - to już taka nasza transsyberyjska tradycja.
Cały czas rozmyślamy o czekających nas odcinkach. Skłamałabym, gdybym stwierdziła, że nie czuję pewnej presji na naszej załodze. Drugie miejsce zobowiązuje i oczywiście bardzo nam zależy na utrzymaniu tej pozycji. Nie tylko żeby obronić honor własny, ale także pozostałych polskich zespołów. Rosjanie są o klasę wyżej i nie da się tego ukryć, ale zrobimy wszystko, aby w skład pierwszej trójki wchodziły także polskie ekipy. I wiemy, że załoga Artura Owczarka, dzieląca z nami II pozycję też będzie walczyć o honor Polaków...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.